Informacje
 • Pogoda na 5 dni: na horyzoncie nawet 19 stopni

  07-04-2021 14:39 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: PAP/Roman Zawistowski/Ventusky | Video: Ventusky.com

  W nadchodzących dniach czeka nas znaczna poprawa pogody, zrobi się wyraźnie cieplej. Termometry pokażą nawet 19 stopni Celsjusza.

  Czwartek upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem do 3 litrów wody na metr kwadratowy i mokrego śniegu do 1-3 centymetrów. Termometry pokażą maksymalnie od 5 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na krańcach zachodnich. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Miejscami pojawi się deszcz

  W piątek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h.

  Na sobotę synoptycy prognozują pochmurną aurę z przejaśnieniami na południu kraju. Na północy spadnie do 5 litrów deszczu na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Pomorzu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Do 19 stopni

  Niedziela zapowiada się pogodnie, tylko na Pomorzu pojawią się chmury. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 17 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowy, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h.

  Poniedziałek upłynie pod znakiem słonecznej aury, tylko na zachodzie kraju będzie więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 18 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na południowym zachodzie. Południowo-wschodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...