Informacje
 • Pogoda na 5 dni: kulminacja wiosny w lutym. Na horyzoncie powrót opadów

  23-02-2021 16:45 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Tomasz Wasilewski o pogodzie w Polsce Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  W najbliższych dniach dopisze nam pogodna aura, temperatura może sięgnąć nawet 18 stopni Celsjusza. W weekend nieco się ochłodzi i lokalnie popada deszcz oraz deszcz ze śniegiem.

  W środę na wschód od linii Wisły pojawią się rano mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Poza tym w ciągu dnia będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 18 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

  Lokalnie 18 stopni

  Czwartek upłynie pod znakiem słonecznej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 18 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  W piątek wystąpią przelotne opady deszczu o sumie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Tylko na Podkarpaciu będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, zachodni, w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

  Deszcz ze śniegiem i deszcz

  Na sobotę synoptycy prognozują opady deszczu ze śniegiem o sumie 1-5 l/m kw. na Podkarpaciu. W pozostałych regionach dopisze pogodna ara. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany, północno-zachodni wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h.

  W niedzielę okresami wystąpią opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem o sumie 1-5 l/m kw. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na wschodzie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...