Informacje
 • Pogoda na 5 dni:
  deszcz, burze i silniejszy wiatr. Lokalnie 10 stopni

  03-05-2021 15:49 Co przyniesie nam pogoda w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: PAP/Darek Delmanowicz/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Najbliższe dni zapowiadają się na ogół deszczowo. Miejscami może zagrzmieć i silniej powiać. W połowie tygodnia prognozowane jest ochłodzenie. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 10 stopni.

  Wtorek na zachodzie, Pomorzu, Mazurach i w Wielkopolsce upłynie pod znakiem opadów deszczu rzędu 2-7 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 st. C w Małopolsce. Z południowego zachodu powieje dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 55 kilometrów na godzinę. W górach wystąpią zjawiska fenowe - na Śnieżce i Kasprowym Wierchu porywy wiatru mogą osiągać do 120 km/h.

  Do 19 stopni

  W środę należy się spodziewać przelotnego deszczu. Na północnym zachodzie i południowym wschodzie zagrzmi i spadnie do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 13 st. C na Pomorzu do 19 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu, który w porywach rozpędzi się do 50 km/h. W czasie burz może wiać z prędkością do 80 km/h.

  Zrobi się chłodniej

  Czwartek przyniesie pogodną aurę jedynie mieszkańcom Podkarpacia. W innych regionach będzie przelotnie padać, a suma opadów wyniesie 2-7 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, a w porywach rozpędzi się do 50 km/h.

  Na piątek prognozowane są dość intensywne, przelotne opady deszczu rzędu 5-10 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Pomorzu do 16 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  W sobotę na wschodzie pojawią się przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. W innych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z zachodu i południowego zachodu wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....