Informacje
 • Pogoda na 16 dni: wybuch wiosny
  i nagłe ochłodzenie

  08-03-2020 15:30 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: trzy skoki temperatury Foto: Shutterstock/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Za kilka dni na południu Polski będzie prawie 20 stopni Celsjusza. Zapowiadany silny wzrost temperatury będzie związany z przemieszczaniem się z zachodu na wschód kolejnych niżów, które przemierzają teraz północną część kontynentu.

  To sprawia, że do naszej części kontynentu przedostaje się atlantyckie, a więc łagodne i ciepłe powietrze. Taka cyrkulacja tworzy się między wspomnianymi niżami z północy a wyżem, którego centrum w poniedziałek będzie nad oceanem, u wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego. W następnych dniach to właśnie ten wyż "wepchnie" między innymi do Polski dużą porcję jeszcze cieplejszego powietrza (patrz mapa).

  Na początku tygodnia na termometrach zobaczymy od 7 do 11 stopni, ale od środy zrobi się wyraźnie cieplej i w czwartek na południu kraju może być aż 18 stopni (na północy Polski 12). Ocieplenie nie potrwa jednak długo i już w czasie najbliższego weekendu będzie chłodniej: od 6 stopni w północnej części kraju do 10 w południowej. Jeszcze chłodniej może się zrobić od 18 do 21 marca, bo wtedy do Polski napłynie zimne powietrze z północy i miejscami będą tylko 3-4 stopnie. Później, już w pierwszych dniach astronomicznej wiosny, temperatura trochę wzrośnie, ale raczej nie będzie wyższa niż 10 stopni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ciepla zima
  ja przezyłam juz taką zime
  ~eeeee /2020-03-08 20:08
 • Wybuch wiosny
  Jeśli temperatura w marcu zbliża się do 20 st.C i ten trend ponadprzeciętnych temperatur będzie się nadal utrzymywał,aż trudno sobie wyobrazić,co może nas czekać w miesiącach letnich,kiedy nagrzeją się lądy.Możemy spodziewać się 40 st. upałów.Już w maju może być nam za ciepło.Oby tylko deszczu nie zabrakło.
  ~Lech /2020-03-08 16:02
 • zima wiosna
  teraz sie zacznie zima byla ciepła a jak juz bliżej do wiosny to ochlodzenia i pewnie snieg bedzie na swieta.
  ~kz8ice /2020-03-08 15:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...