Informacje
 • Pogoda na 16 dni: niebawem zapomnimy o zimnie

  21-03-2021 15:24 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: wybuch wiosny przed świętami Foto: PAP/Lech Muszyński/tvnemteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Przyda nam się jeszcze kilka dni cierpliwości w oczekiwaniu na ocieplenie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

  Arktyczne, mroźne powietrze, które napłynęło do Polski akurat na samym początku wiosny, pozostanie u nas jeszcze do połowy tygodnia. Sprzyja temu układ ciśnienia, za który możemy obwiniać zimny start wiosny - na zachodzie kontynentu jest wyż, a na północy i wschodzie niże. Takie położenie ośrodków ciśnienia sprawia, że chłodne masy powietrza z północy zsuwają się między innymi do centrum Europy. Wspomniany wcześniej wyż z zachodu kontynentu będzie jednak za kilka dni zmieniać swój kształt i położenie (przesunie się na wschód) i w ten sposób skieruje do nas cieplejsze, atlantyckie powietrze (patrz mapa).

  W najbliższych dniach możemy liczyć na powolny wzrost temperatury - do środy maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Noce nadal będą z przymrozkami. Wyraźnie cieplej zrobi się pod koniec tygodnia i wtedy na termometrach w zachodniej oraz południowej Polsce zobaczymy 15-16 stopni. Podobna temperatura, w zakresie od 10 do 16 stopni, będzie także pod koniec marca i na początku kwietnia oraz w czasie świąt - w Wielkanoc spodziewamy się do 16 stopni, a w poniedziałek do 17.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...