Informacje
 • Pogoda na 16 dni:
  idzie pierwszy upał w tym roku

  07-06-2020 13:33 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: upał na jakiś czas opuści Polskę Foto: tvnmeteo.pl/Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Już za kilka dni temperatura w Polsce może osiągnąć aż 30 stopni. Sprawdź autorską prognozę pogody na najbliższe 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Do naszej części Europy płynie coraz cieplejsze powietrze. Sprzyja temu układ ciśnienia nad kontynentem. Na początku tygodnia ma on wyglądać tak, że od Skandynawii, przez Polskę, aż po północne Włochy będzie rozciągać się pas obniżonego ciśnienia, a na zachód i wschód od niego będą znajdować się wyże. To sprawi, że do całej wschodniej połowy kontynentu będzie płynąć ciepło z południa, a na zachód Europy chłodniejsza masa powietrza z północy i granica tych dwóch różnych pogód znajdzie się między innymi nad Polską (patrz mapa).

  Z powodu tego, że nad Polskę będą na razie docierać różne masy powietrza, to w pierwszej części tygodnia musimy liczyć się z dużą różnicą temperatury między zachodem kraju, gdzie będzie około 18, 19 stopni, a wschodem, gdzie może być 25, 26 stopni. Później, czyli w czasie długiego weekendu, już wszędzie w Polsce będzie bardzo ciepło albo nawet upalnie i na termometrach zobaczymy aż 30, 31 stopni. Po tych kilku upalnych dniach, temperatura trochę się obniży, ale i tak będzie gorąco, bo przeważnie od 23, 24 stopni na północy do 27, 28 na południu kraju.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...