Informacje
 • Pogoda na 16 dni: czeka nas ekspresowe ocieplenie

  28-10-2018 14:40 Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  Shutterstock

  Przed nami nagły skok temperatury i nawet 20 stopni jeszcze w październiku.

  W europejskiej pogodzie realny stał się scenariusz, który jeszcze kilka dni temu był mało prawdopodobny. Nagła zmiana pogody na dużo cieplejszą niż ostatnio będzie związana z tym, że na początku tygodnia nad Morzem Liguryjskim będzie centrum niżu, który skieruje do nas bardzo ciepłą masę powietrza aż z północnej Afryki.

  Ten strumień ciepła dotrze do południowej Polski już w poniedziałek, a w ostatnich dwóch dniach października także do pozostałych części naszego kraju. Z tego powodu czeka nas w ciągu kilku dni szybkie ocieplenie. W tym samym czasie, gdy my będziemy cieszyć się ciepłem z południa, do Europy Zachodniej - na drugą stronę wspomnianego niżu - napłynie zimne powietrze z północy. Zimno, a lokalnie nawet mroźno będzie też na północy kontynentu, gdzie usadowił się wyż (patrz mapa).

  W najbliższych dniach czeka nas nagłe ocieplenie: na południu Polski będzie aż około 20 stopni. Ciepło zrobi się także na północy kraju - we wtorek będzie tam nawet 16 stopni. Później, to znaczy w pierwszych dniach listopada, temperatura trochę się obniży, ale nadal będzie ciepło jak na tę porę roku, bo od 11 do 17 stopni. Wyraźnie chłodniejsza pogoda przyjdzie do Polski po szóstym listopada - wtedy na północy będzie na ogół 8-9 stopni, a na południu przeważnie 12-13 stopni. Taka temperatura utrzyma się prawie do połowy miesiąca.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Powrót ''złotej jesieni''
  Wymarzona pogoda na Wszystkich Świętych, jakiej mało kto się spodziewał. Szczególny dzień,w którym prawie wszyscy spędzą go na świeżym powietrzu przy grobach swoich bliskich.Aura,jakby chciała odnieść się do tego święta.Pokazuje dwa światy,ten nasz zimny, szary,ponury odchodzący i ten piękny,jasny,ciepły, radosny, którego doznawają ci wszyscy,co odeszli.
  ~Lech /2018-10-28 21:00
 • ocieplenie
  Tak... Tylko pewnie wiatr ze wschodu ,silny i nieprzyjemny ,ciśnienie 1099 i "lampa"...To ja dziękuję - juz wolę zachodnie niże normalne jak na tę porę roku.
  johnny75 /2018-10-28 16:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...