Informacje
 • Początek sierpnia z przelotnym deszczem i chmurami. Możliwe są burze

  31-07-2019 15:59 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  W najbliższych dniach możemy spodziewać się pochmurnej i deszczowej aury. Miejscami pojawią się burze. Będzie ciepło, ale już nie upalnie.

  Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad zachodniej Europy. W ciągu najbliższej doby zachodnia i południowa oraz środkowa część kraju nadal będzie w strefie frontu atmosferycznego. Gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego jest wypierane przez masy chłodniejszego powietrza polarnego napływającego z północy.

  W czwartek na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Wystąpią przelotne opady deszczu rzędu 10 litrów na metr kwadratowy, a miejscami na zachodzie i południu burze z opadami deszczu do 40 l/mkw. i gradem. Padać nie powinno jedynie na Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Warmii i Wybrzeżu, przez 24 st. C w centrum, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z kierunków północnych. Okresami porywy mogą być silniejsze, a w burzach rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

  Miejscami burze

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże wystąpi również w piątek. Okresami może spaść do 10 l/mkw. deszczu, a na południu - w burzach - do 30 l/mkw. Termometry pokażą od 20 st. C na Podlasiu, przez 24 st. C w centrum, do 26 st. C na południowym zachodzie. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W burzach powieje silniej i osiągnie do 80 km/h.

  Na sobotę prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Na wschodzie i południu wystąpią przelotne opady deszczu do 10-30 l/mkw., a na południu burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Podlasiu, przez 23 st. C w centrum, do 24 st. C na Śląsku. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami porywy mogą być silniejsze, a w porywach burzowych osiągać do 80 km/h.

  Do 25 stopni

  W niedzielę niebo pokryte będzie małym i umiarkowanym zachmurzeniem, które na wschodzie może wzrastać do dużego. Pojawią się tam również przelotne opady deszczu, maksymalnie do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum, do 25 st. C na południowym zachodzie. Słabo i umiarkowanie powieje z kierunków zachodnich.

  Poniedziałek przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie, jednak na południu i północnym wschodzie chmur może być więcej. W tych regionach prognozowane są też opady deszczu rzędu 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na północnym wschodzie do 25 st. C w centrum i na południu. Powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...