Informacje
 • IMGW ostrzega przed roztopami

  28-03-2021 12:29 Sprawdź, gdzie obowiązują alerty
  Prognoza pogody na środę 12.05 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W jednym z województw na południu Polski przewidywane są roztopy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed  roztopami dla województwa dolnośląskiego, dla powiatów: lwóweckiego, jeleniogórskiego, Jelenia Góra, wałbrzyskiego i kłodzkiego.

  Na terenie powyżej 800 metrów nad poziomem morza prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Według IMGW temperatura minimalna wyniesie od 1 do 4 stopni Celsjusza, a temperatura maksymalna od 8 do 11 st. C. Suma opadów deszczu osiągnie natomiast do 2 litrów wody na metr kwadratowy.

  Alerty będą ważne od godziny 9 w poniedziałek do godz. w środę.

   

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Według definicji IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...