Informacje
 • WOŚP zagra też dla Australii. Owsiak: wierzymy, że pokonacie żywioł

  07-01-2020 18:03 Datki trafią do ofiar pożarów
  Żołnierze zaangażowali się w pomoc skrzywdzonym zwierzętom Foto: PAP/EPA | Video: Facebook.com/australianarmy

  W niedzielę 12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wtorek Jerzy Owsiak zdecydował, że pieniądze, które zbiorą australijskie sztaby, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom pożarów.

  "Kochana Australio, jesteśmy z Wami i myślimy o Was!". Tymi słowami Jerzy Owsiak rozpoczął swój opublikowany we wtorek na oficjalnej stronie WOŚP wpis do australijskiej Polonii. Australia płonie w bezprecedensowych pożarach, dlatego też prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił wspomóc poszkodowanych przez pożogę. W pożarach, które od kilku miesięcy trawią kraj, zabiły ponad 20 osób i pół miliarda zwierząt.

  SPRAWDŹ NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z AUSTRALII

  Pomoc finansowa dla Australii

  "Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować" - napisał Owsiak. "Pamiętajcie, że w takich momentach zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że pokonacie żywioł, ale wiemy także, że czeka Was ogromny wysiłek, aby odbudować to, co zostało zniszczone. Zawsze możecie liczyć na nas!" - kontynuował Owsiak.

  Poza tym, że datki, które zbiorą australijscy wolontariusze, trafią do ofiar żywiołu, podczas 28. Finału w centrum Warszawy Owsiak chce rozwiesić nad głowami publiczności ogromną flagę Australii.

  KOSZMAR AUSTRALII NA PRZEJMUJĄCYCH ZDJĘCIACH

  28. finał WOŚP

  Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 27 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia  ponad miliard złotych. Hasło 28. Finału brzmi: "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

  Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez firmę IQS i Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS - największym zaufaniem społecznym w Polsce. Od 1993 roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zgromadzone w ten sposób środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze - przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce - najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

  TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....