Informacje
 • "Styropian spadł z nieba".
  Kwiecień plecień w Waszych relacjach

  03-04-2021 14:34 Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Opady krupy śnieżnej Foto: Kontakt 24 | Video: Kontakt 24/Jaga_

  Na przełomie marca i kwietnia doświadczyliśmy już wybuchu wiosny, ale teraz pogoda najwidoczniej nie może się zdecydować, w którą stronę iść. W sobotę, co pokazujecie w materiałach przesłanych na Kontakt 24, pada to deszcz, to deszcz ze śniegiem i krupa śnieżna. Nie brakuje jednak chwil ze słońcem, a w części kraju wystąpiły nawet wyładowania atmosferyczne.

  Na Kontakt 24 w przedświąteczną sobotą otrzymaliśmy zdjęcia oraz nagrania z województwa śląskiego i mazowieckiego. Jak opisują internauci, pojawiły się tam opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej, czyli małe nieprzeźroczyste drobinki lodu. Jak określił to jeden z nich, "styropian spadł z nieba".

  Najbliższej nocy w dużej części kraju czekają nas przymrozki, przed czym ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  W części kraju w sobotę wystąpiły nawet wyładowania atmosferyczne. Na poniższym zdjęciu satelitarnym oznaczone są plusami.

  Śnieżne święta pod Tatrami

  W Zakopanem w sobotę po południu intensywnie zaczął padać śnieg. W Tatrach panuje zamieć śnieżna i obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Na Kasprowym Wierchu temperatura spadła do -7 stopni Celsjusza. Według prognoz, opady śniegu pod Tatrami mają potrwać do niedzieli.

  Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, na tatrzańskich szlakach pokrywa śnieżna jest zróżnicowana.  Miejscami śnieg jest twardy i zmrożony, gdzie indziej grząski i przepadający lub całkowicie wywiany. Na graniach występują nawisy śnieżne. Na Kasprowym Wierchu leży 40 centymetrów śniegu.

  WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...