Informacje
 • Wody mineralne, źródlane czy smakowe? Oto, co zdrowsze

  29-05-2015 13:45 "Studio Active" o piciu wody

  Co najlepiej pić w czasie treningu i w ciągu dnia?

  2,5-3 l dziennie - tyle wody dziennie powinniśmy pić. Ale jaką wodę wybrać? Na to pytanie odpowiedzi szukało "Studio Active".

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Woda, zupy, soki wyciskane z owoców, izotoniki - wybieraj z tego, co tylko chcesz. Byle tylko było to 2,5-3 l płynów dziennie i by chociaż 1,5 l z nich stanowiła woda. Dzięki temu oczyszczasz organizm z toksyn, przyspieszasz odchudzanie i czujesz się lepiej.

  Zgoda. Idziesz więc do sklepu po butelkę wody. Stajesz przed alejką z napojami, a tam... cała ściana wód. Albo dwie ściany. Wybór może przyprawić o zawrót głowy! Którą butelkę wybrać? W "Studio Active" radziła Ula Somow, dietetyk sportowy.

  Najlepsza mineralna

  - Powinniśmy zwracać uwagę na ilość elektrolitów, czyli jonów, zawartych w butelce wody - mówi dietetyk. Radzi, by wody niskomineralizowane, czyli te z zawartością elektrolitów poniżej 500 mg na litr, traktować jako uzupełnienie płynów w ciągu dnia. Pić należy je małymi porcjami w ciągu dnia. Jeżeli zaś nie mamy problemów z nerkami, sięgać możemy po wody średniomineralizowane (z zawartością elektrolitów powyżej 500 mg) lub mineralne (powyzej 1500 mg). Te ostatnie sprawdzą się najlepiej przy dużym wysiłku fizycznym. Nie powinny ich jednak pić dzieci, a także osoby z chorobami nerek i nadciśnieniem.

  Woda z witaminami a smakowa

  Na półkach sklepowych znaleźć można nie tylko wody mineralne. Są też takie wzbogacone o witaminy i smakowe. I o ile w przypadku tych pierwszych nie mamy czego się obawiać, to przy drugich powinna zapalić się czerwona lampka. - Taka woda jest nabijaniem nas w butelkę - mówi krótko Ula Somow. I tłumaczy: mamy przeświadczenie, że pijemy wodę i znalazło się w niej wprawdzie trochę substancji naturalnych, ale są to kalorie bezwartościowe - Pochodzą np. z syropu glukozowo-fruktozowego i mogą powodować odkładanie tkanki tłuszczowej w rejonie brzucha i ud - tłumaczy.

  Jak pić na treningu?

  Ula Somow radzi, by - jeżeli planujemy trening - wypić ok. 40 minut wcześniej 400-500 ml wody. Następnie w czasie treningu co 15-20 minut uzupełniać płyny. Wystarczy, że pić będziemy po 150-200 ml wody w czasie każdej takiej przerwy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...