Co czeka półmilionowego zwiedzającego w Centrum Nauki Kopernik? Do końca nie wiadomo. Najprawdopodobniej przekroczy on bramki Centrum dziś o godzinie 11. Jednak na wszystkich zwiedzających będzie czekało wiele atrakcji.
Tytułem tej informacji zaczynała się jagodowa baśń Marii Konopnickiej. W lipcu w polskich lasach pojawiają się jagody. Szybko niestety znikną, więc zanim to nastąpi, powinniśmy jak najwięcej ich zjeść.
Pustynia Atacama - najsuchsze miejsce na Ziemi - padła ofiarą srogiej zimy. Ekstremalnie zimny front atmosferyczny przyniósł ze sobą śnieg, który pokrył najbardziej jałowe połacie globu.
Jezioro Maltańskie przy zachodzącym słońcu... Niebo w kolorach różu bladego, różu mocno nasyconego i uniwersalnego, w odcieniach szarego i łososiowego, do tego kolor uciekającego po ciężkim dniu błękitu i w tych pięknych okolicznościach przyrody w tafli jeziora odbity koniec dnia i początek niesamowitego wydarzenia artystycznego – koncert Manu Chao La Ventura.
Kluczowe w walce z malarią środki owadobójcze, pyretroidy, powoli tracą swoją skuteczność. Roznoszące malarię komary uodporniają się na nie, co niepokoi Światową Organizację Zdrowia (WHO), która zdecydowała się na podjęcie nowej strategii do końca roku.
Badacze z Papui-Nowej Gwinei, we współpracy z naukowcami z Kostaryki i Australii, wynaleźli nowe antidotum na jad węży. Jest sporo tańsze od swojego odpowiednika - drogiego środka sprowadzanego z Australii - poinformowała w środę agencja EFE.
Teleskop Kosmiczny Hubble'a (HST) wykonał właśnie swoją milionową obserwację - donosi NASA. Choć większości ludzi HST kojarzy się z pięknymi zdjęciami Kosmosu, jakie dzięki niemu udało się uzyskać, w rzeczywistości znaczną część jego czasu zajmują pomiary astronomiczne. Dokładnie tak było z obserwacją nr 1 000 000, którą wykonano w poniedziałek.
Australijscy paleontolodzy wykopali gigantyczny szkielet diprodonta - torbacza sprzed 2 mln lat - donosi BBC. Krewniak żyjących współcześnie wombatów był wielkości samochodu terenowego i ważył trzy tony.
Jedna z gazet w dzisiejszym wydaniu poinformowała o badaniach opinii publicznej. Wg respondentów uznano moją osobę za najbardziej wiarygodną w programach pogodowych.
Pracownicy izraelskiej korporacji elektrycznej ostrzegli we wtorek, że całe miasta mogą pozostać bez energii elektrycznej. To sparaliżowałoby życie Izraelczyków w upalne letnie dni. Winowajcami katastrofy mogą być meduzy, które tonami okupują elektrownię.
Kawałek świata leżący wokół bieguna północnego nazwano z greckiego Arktyką, czyli "Krainą Niedźwiedzi". Jej centrum to pokryty lodem Ocean Arktyczny, otoczony bezleśnymi obszarami lądowymi, o gruncie zamarzniętym na wiele metrów.
Wodorosty biopaliwem przyszłości? Na jednym z walijskich uniwersytetów trwają badania nad wykorzystaniem ich w energetyce. Według specjalistów, najlepiej posłużą te wydobywane w lecie, bo mają najwięcej węglowodanów.
Prawie 200 lat temu brytyjscy żołnierze w akcie zemsty za podpalenie swojej kanadyjskiej stolicy, wyruszyli na Waszyngton. I choć byli na dobrej drodze do zrównania miasta z ziemią, ich plany pokrzyżowało tornado.
Król Norwegii Harald V, który w 2008 r. poprowadził załogę jachtu klasy R-8 do mistrzostwa świata, tym razem zajął piąte miejsce. - To bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że trenowaliśmy tylko jeden dzień przed regatami, a nasi rywale tydzień - ocenił.
Kolejne marzenie Tomasza Z. – geografa spełnione. Tydzień temu osiągnąłem koło podbiegunowe. Dowiedział się o tym Św. Mikołaj w Rovaniemi i zaprosił na spotkanie.
Nie jest łatwo je zobaczyć, a naprawdę trudno sfotografować. Jednak reporter Kontaktu 24 podołał temu zadaniu. Zrobił zdjęcia dwóm rzadkim zjawiskom występujących na Słońcu, opisał też, jak można zrobić je samemu.
Na dnie Pacyfiku znaleziono tzw. pierwiastki ziem rzadkich, które mają kluczowe znaczenie dla najnowocześniejszej elektroniki. Ich złoża mogą być aż 1000 razy większe od tych na lądzie - szacują naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego.
Amerykanie z Narodowego Centrum Badań nad Atmosferą zauważyli, że w pobliżu lotnisk poziom opadów zarówno deszczu, jak i śniegu, bywa większy, niż na innych terenach. Różnica nie jest duża, ale zauważalna.
10-letnia biała tygrysica wydała na świat pięcioraczki, co jest niespotykane dla tego gatunku dzikich kotów. Małe urodziły się na północnym-wschodzie Chin, w prowincji Hei Longjiang.
Pluskwiaki nagminnie szkodzą amerykańskim rolnikom, niszcząc rośliny. Teraz utrudniają życie winiarzom m.in. w Waszyngtonie i w Kalifornii. Naukowcy zastanawiają się, jak sobie z nimi poradzić.
W poniedziałek, 4 lipca, o godzinie 17, dojdzie do tzw. aphelium orbity, czyli największego oddalenia Ziemi od Słońca. Od gwiazdy będzie nas dzieliła odległość 152,1 milionów kilometrów. A skąd wiemy, że odległość Ziemi od Słońca nie jest taka sama?
Wodny wioślak to najgłośniejsze zwierzę świata. Wydaje dźwięki pocierając penisem o brzuch. Odkrycie zaprezentowano w sobotę na corocznej konferencji Towarzystwa Biologii Doświadczalnej w Glasgow w Wielkiej Brytanii - pisze "Daily Telegraph".
Potężne kłeby pietrzące się tuż nad wierzchołkami gór - takie zdjęcie chmur w kontakcie Meteo zamieściła Reporterka 24 Beata Wąsowicz. - To zdjęcia wręcz modelowe chmury Cumulus congestus. To rozwijające się intensywnie chmury kłębiaste - o fotografiach mówi Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo.
Wraz z końcem misji STS-135, a co za tym idzie - z końcem wysyłania w przestrzeń kosmiczną wahadłowców, kończy się ważna rola NASA w odkrywaniu kosmosu. Jednak organizacja nie spocznie na laurach. Po powrocie ostatniego wahadłowca Atlantis na Ziemię agencja uruchomi wiele nowych projektów, m.in. wyśle statek kosmiczny w pobliże Jowisza.