Jedzenie truskawek poprawia zdolności antyoksydacyjne krwi - wykazały najnowsze badania włoskich i hiszpańskich naukowców. Oznacza to, że jedzenie tych owoców może nas ustrzec przed wieloma groźnymi chorobami m.in. nowotworami.
Amerykańskie władze przygotowują się do ostrej kampanii antynikotynowej. W przyszłym roku na paczkach papierosów pojawi się zestaw drastycznych obrazków przedstawiających konsekwencje palenia. Będą wśród nich m.in. rysunek chorego dziecka w inkubatorze i zdjęcie zwłok.
Sonda Cassini z sukcesem zakończyła swoje spotkanie z Heleną, jednym z księżyców Saturna. W ręce badaczy kosmosu trafiło zdjęcie satelity, które pozwoli zakończyć prace nad stworzeniem jego mapy.
Poszukujące pożywienia żubry opuszczają teren Puszczy Knyszyńskiej i pasą się na polach rzepaku, narażając na straty miejscowych rolników. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku postanowiła wdrożyć program mający na celu poprawienie sytuacji mieszkańców uprawiających ziemię, a także zapobiegnięcie śmierci głodowej zwierząt.
Na co dzień mieszka na Antarktydzie. Ale się zgubił. I tak oto, po raz pierwszy od 1967 roku na nowozelandzkiej plaży Peka Peka spotkano pingwina cesarskiego.
Montaż turbiny (wirnika) elektrowni wiatrowej w chińskiej prowincji Hebei. Firma Baoding jest jednym z trzech największych przedsiębiorstw energetyki wiatrowej w Chinach i światowym liderem w rozwoju alternatywnych programów pozyskiwania energii.
Pierwsze dni maja zaskoczyły nas opadami śniegu. Wydawać by się więc mogło, że nie był to ciepły miesiąc. Jednak naukowcy NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) dowiedli, że był to dziesiąty najcieplejszy maj w historii pomiarów.
W Australii odkryto kości dinozaura, należącego do tajemniczej rodziny spinozaurów. Były to rybożerne olbrzymy, których skamieniałości rozsiane są po wszystkich kontynentach - poinformował Discovery News.
Chmura dymu znad Florydy i Georgii odlatuje nad Atlantyk - proces ten zaobserwowały satelity NASA. Zdjęcia wykonywane w kolejnych dniach pozwalają na śledzenie tego zjawiska.
Gęsi na nowojorskich lotniskach nie mają łatwo. Nie dość, że codziennie grozi im zassanie przez ogromne turbiny silników samolotów, to w dodatku władze miasta chcą je eksportować do Pensylwanii, gdzie mają służyć... za smaczny posiłek.