Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 22°C 26°C 18°C Przelotne opady
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Prognoza na 16 dni: mroźny wyż na chwilę zapomni o Polsce

  11-02-2018 14:44 Prognoza długoterminowa Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Shutterstock, TVN Meteo

  Mróz na razie będzie słabnąć, ale wkrótce wróci z nową siłą.

  Wyż, który sprowadził do nas zimową pogodę oraz zimne powietrze, jest w defensywie i wycofał się, na chwilę, nad Rosję. Dzięki temu z zachodu kontynentu do centrum przedarł się niż, z którym od strony Atlantyku podąża trochę cieplejsze powietrze.

  Ocieplenie będzie jednak niewielkie i tylko przejściowe, bo wyż spróbuje się odrodzić i wrócić do naszej części Europy. Stała obecność tego wyżu na wschodzie lub w środkowej części kontynentu będzie uniemożliwiała w najbliższych dwóch tygodniach większe ocieplenie – będzie on przeszkodą dla ciepłych mas powietrza płynących z zachodu.

  W najbliższych dniach na zauważalne ocieplenie mogą liczyć przede wszystkim mieszkańcy zachodniej części kraju - tam temperatura wzrośnie do 4, 5 stopni powyżej zera. Wschód w tym czasie pozostanie chłodniejszy i maksymalnie można spodziewać się tu około 0 stopni.

  Taka sytuacja utrzyma się przez cały tydzień, a po 20 lutego mroźna pogoda może umocnić się i objąć cały kraj. Wtedy na wschodzie Polski w dzień będzie -5, -6 stopni. Ten kolejny krótki epizod zimowy potrwa około pięciu dni, czyli prawie do końca lutego.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Spokój w pogodzie
  Panie Tomaszu,wielu już ludzi mówi o tej zimie w czasie przeszłym i każdy myślą jest bliżej wiosny.Obecna pogoda jest chwalona, bo jest spokój,nie wieje,brak opadów, jest dużo słońca i odczuwalne jego ciepło.Moim zdaniem taka spokojna pogoda utrzyma się jeszcze długo.Chociaż ten niezdecydowany wyż rosyjski za dwa dni wycofa się,to po chwilowym pogorszeniu pogody zastąpi go inny cieplejszy.Modele amerykańskie ponownie zmieniły swoje prognozy na luty,ale tym bym sie nie przejmował,bo pamiętam ich pierwsze prognozy na ten miesiąc ze srednią temperaturą do 2 st.C powyżej normy,chyba dla Hiszpanii.
  ~Lech /2018-02-13 23:31

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...