Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 20°C 9°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Będzie nieprzyjemnie - zimno, wietrznie i mokro. W weekend ocieplenie

  10-12-2019 15:30 Sprawdź, co czeka nas w pogodzie w kolejnych dniach
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Będzie zimno, temperatura powietrza w dzień nie przekroczy 5 stopni Celsjusza.

  W środę na zachodzie kraju i Pomorzu będzie pochmurno. W rejonie Zatoki Pomorskiej popada słaby deszcz ze śniegiem. Poza tym będzie dość pogodnie. Termometry pokażą od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się na zachodzie do 50 kilometrów na godzinę.

  Miejscami mocniej powieje

  Zapowiada się pochmurny czwartek z przejaśnieniami. Na zachodzie kraju oraz na Śląsku wystąpią opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem do 5 litrów wody na metr kwadratowy. W Sudetach spadnie do 5 centymetrów śniegu. Na termometrach zobaczymy od 1 st. C na północnym wschodzie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny wiatr.

  Na piątek synoptycy prognozują zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na zachodzie i północy kraju okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem do 2-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na północy i zachodzie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h.

  Deszcze i deszcz ze śniegiem

  W sobotę wystąpi duże zachmurzenie, poza tym okresami popada deszcz lub mżawka o sumie do 1-5 l/mkw., a na Pomorzu Zachodnim deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie i w centrum kraju do 7 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni i południowy, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 60-80 km/h.

  Przed nami pochmurna niedziela z przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu do 5 l/mkw., a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem. Jedynie na południowym wschodzie nie popada. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podlasiu, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i południowo-zachodni wiat powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50-70 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...