Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 18°C 11°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Trudne ostatnie dni sierpnia. Nawet 34 stopnie, ulewy, burze z gradem

  23-08-2019 15:44 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Nadchodzą dni z gwałtowną pogodą. Pojawią się burze z gradem i ulewnym deszczem. Ponadto będzie piekielnie gorąco - termometry pokażą nawet 34 stopnie Celsjusza.

  Sobota zapowiada się na ogół słonecznie. Na Podkarpaciu i w Małopolsce okresami może jednak się trochę chmurzyć. W Tatrach, miejscami na Podhalu, a także w Orawie i Spiszu możliwe są burze. Towarzyszyć im będą opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru dochodzące do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wschodni wiatr.

  W górach nadal niebezpiecznie

  W niedzielę w górach spodziewane są burze. Spadnie podczas nich od 10 do 20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru osiągną do 60-80 km/h. Na pozostałym obszarze kraju powinno być pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Ze wschodu wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr.

  W poniedziałek w całym kraju czeka nas pogodna aura. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu.

  Upały, możliwe burze

  Wtorek powinien być na ogół słoneczny. Na Pomorzu i w Tatrach spodziewany jest przelotny deszcz i burze. Opady wyniosą do 10-20 l/mkw., a porywy wiatru do 60-80 km/h. Niewykluczony jest grad. Temperatura osiągnie od 30 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Przejdzie burzowy front

  Środa zapowiada się na ogół słonecznie. Na linii frontu od Pomorza Gdańskiego, przez Mazowsze, po Małopolskę przejdą burze z opadami deszczu rzędu 10-30 l/mkw. i porywami wiatru 60-80 km/h. Możliwe są opady gradu. Temperatura maksymalna wyniesie od 30 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....