Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: wiele deszczowych i burzowych regionów

  17-07-2019 06:05 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na wtorek  

  Środa w wielu regionach upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Miejscami prognozowane są również burze. Na termometrach zobaczymy maksymalne 25 stopni Celsjusza.

  W środę na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Kujawach, Mazowszu przelotnie popada deszcz. Na Lubelszczyźnie, Podlasiu i wschodnim Mazowszu mogą pojawić się burze, podczas których spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze kraju wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na północnym wschodzie Polski - wyniesie około 90 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku zachodnim do około 70 procent. Na północnym wschodzie kraju odczujemy chłód, w pozostałych regionach komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne na wschodzie będą niekorzystne, na zachodzie i południu kraju - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Okresami popada przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Powieje słaby i  umiarkowany wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie do 24 st. C. Powieje słaby i  umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 981 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1002 hPa.

  WARSZAWA

  Okresami popada przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 996 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...