Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 2°C -5°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Połamane drzewa, zniszczone samochody. Skutki wichury

  13-06-2019 09:03 Prawie 150 interwencji na Pomorzu Zachodnim
  Burze w Szczecinie TVN24

  Do niemal 150 interwencji wyjeżdżali zachodniopomorscy strażacy w związku z silnym wiatrem, który przeszedł nad regionem. Nawałnice powaliły wiele drzew. Nikt nie został poszkodowany.

  Ostatnie dni przynoszą gwałtowne zjawiska pogodowe. Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia przed upałem i burzami z gradem.

  Od środowego wieczora strażacy otrzymali 146 wezwań związanych z pogodą. W pięciu przypadkach chodziło o uszkodzone przez wichurę dachy na domach, a w dziesięciu przypadkach o powalone na samochody drzewa - wynika z informacji, które przekazał dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie.

  Strażacy nie odnotowali osób poszkodowanych w tych zdarzeniach.

  Wiatr łamał drzewa

  Najwięcej zgłoszeń strażacy otrzymali w środę wieczorem. Wyjeżdżali głównie, aby usuwać gałęzie połamane przez wiatr. Interweniowali przede wszystkim w Szczecinie i w powiecie gryfińskim.

  W Szczecinie wiatr złamał drzewa między innymi na ul. Budziszyńskiej, Wielkopolskiej czy w alei Niepodległości. Tam drzewo przewróciło się na sieć trakcyjną.

  Na terenie województwa doszło do awarii energetycznych. W środę wieczorem prądu nie miało 5,7 tysiąca odbiorców. Według informacji z godziny 6 rano w czwartek liczba ta zmniejszyła się do 350 odbiorców.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...