Informacje
 • Wstępna prognoza pogody na majówkę

  24-04-2019 19:04 Wstępna prognoza pogody na majówkę
  Opady deszczu w pierwszych dniach majowego weekendu (Ventusky.com | wideo bez dźwięku) Ventusky.com

  Jaka będzie pogoda podczas majówki? Zapowiada się przyjemnie, choć pod koniec przyjdzie spore ochłodzenie. Sprawdź wstępną prognozę przygotowaną przez synoptyk tvnmeteo.pl Arletę Unton-Pyziołek.

  Myśląc o majówce marzymy o pięknej, wiosennej pogodzie i przyjemnym, leniwym pikniku. W świetle najświeższych prognoz na początku maja Polska ma dostać się pod wpływ kolejnego potężnego wyżu, spokojnego układu z centrum przemieszczającego się wolno nad Skandynawią, Białorusią i Rosją. Wyż ściągnie z północnego wschodu masy powietrza dość suche, w których temperatura nie osiągnie zbyt wysokich wartości. Ale na pikniki wszelkiego rodzaju wystarczy!

  Front na majówkę

  Według obecnych wyliczeń modeli meteorologicznych na początku majówki będzie pogodnie i umiarkowanie ciepło. W połowie weekendu zrobi się na krótko bardzo ciepło. Pod koniec majówki nad krajem z zachodu na wschód przemieści się burzowo-deszczowy front atmosferyczny, za którym popłyną chłodne i wilgotne masy powietrza polarnego. 4 maja nad nasz rejon Europy przemieści się znad Atlantyku układ niżowy, stąd duża zmiana w pogodzie.

   

  1 maja

  Początek majówki zapowiada się w miarę pogodnie. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry pokażą od 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 19 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na Pomorzu Zachodnim. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  2 maja

  Drugi dzień majowego weekendu przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie. Na Podlasiu oraz w Karpatach pojawi się więcej chmur i możliwe są tam przelotne opady deszczu. Niewykluczone jest, że w górach zagrzmi. Termometry pokażą od 18 st. C na Podlasiu, przez 20 st. C w centrum kraju, po 21 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wschodni i północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  3 maja

  W Święto Narodowe Trzeciego Maja zapowiada się małe i umiarkowane zachmurzenie, a na północnym wschodzie i Podkarpaciu spodziewane są przelotne opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Może też zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy od 18 st. C na Podlasiu, przez 20 st. C w centrum kraju, po 25 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu i południa powieje słaby i umiarkowany wiatr. W burzach jego siła wzrośnie.

   

  4 maja

  W sobotę od zachodu na wschód będzie wędrowała strefa przelotnych opadów deszczu i burz. Miejscami może spaść od 10 do 30 l/mkw. Termometry pokażą od 18 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 22 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu i południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 60-70 km/h, a najsilniej może powiać podczas burz - do 90 km/h.

  5 maja

  Ostatni dzień długiego majowego weekendu upłynie pod znakiem pochmurnej aury, choć spodziewane są też przejaśnienia. Zapowiadane są opady deszczu rzędu 5-20 l/mkw., a na Podkarpaciu dodatkowo burze. Temperatura wyniesie od 13 st. C na Podlasiu, przez 17 st. C w centrum kraju, po 19 st. C na Podkarpaciu. Prognozowany jest zachodni i północno-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie do 60-70 km/h, a w burzach nawet do 90 km/h.

  Synoptyk podkreśla, że prognozy mogą się jeszcze nieco zmienić.

 • Majówka
  Doszliśmy do wniosku,że najlepszym dniem dla naszej miejscowości (kujawsko-pomorskie) m.inn.w planowaniu grilla, będzie 2 lub 3 maja.Zdajemy sobie sprawę,że jest to prognoza wstępna.Gdyby coś się zmieniło, na pewno o tym fakcie poinformujecie.Dziękujemy P.Arlecie za tą wstępną prognozę na majówkę.
  ~Lech /2019-04-24 22:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....