Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 15°C 2°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Niebezpieczne roztopy. Obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia

  06-04-2019 09:45 Sprawdź, gdzie pogoda może być groźna
  Prognoza pogody na lany poniedziałek tvnmeteo.pl

  Na południu kraju aura może stwarzać zagrożenie. Z powodu wysokiej temperatury mogą wystąpić roztopy. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed tym zjawiskiem.

  W południowych regionach kraju pogoda może być niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że temperatura powietrza wyniesie maksymalnie od 4 stopni Celsjusza do 7 stopni Celsjusza i może spowodować odwilż oraz topnienie pokrywy śnieżnej. Na południu kraju spodziewane są również opady deszczu, maksymalnie do 15 litrów na metr kwadratowy, które mogą przyspieszyć zmniejszanie się warstwy śniegu. Wiatr powieje z prędkością sięgającą od 35 kilometrów na godzinę do 45 kilometrów na godzinę.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed roztopami w województwach:

  - śląskim - w powiatach bielskim i żywieckim;

  - małopolskim - w powiatach suskim, nowotarskim i tatrzańskim.

  Alerty będą obowiązywały do godziny 18 w sobotę.

  Czym jest ostrzeżenie drugiego stopnia?

  Ostrzeżenia IMGW wydawane są w trzystopniowej, rosnącej skali. Alert drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...