Informacje
 • "Aż mi niedobrze". Wysypisko zamiast plaży

  16-02-2019 12:53 W miejscowości Seal Beach

  Ulewy w stanie Kalifornia spowodowały, że śmieci spłynęły wraz z deszczówką do oceanu w miejscowości Seal Beach. Od wielu dni zalegają również na tamtejszej plaży.

  Kaskady deszczówki, wraz z miejskimi śmieciami, spłynęły rzeką San Gabriel do oceanu. W wodzie znalazły się między innymi wózki sklepowe, pachołki drogowe, plastikowe zabawki czy meble. Ogromna część śmieci zatrzymała się też na plaży.

  - Szczerze mówiąc, prawie płaczę. To wszystko sprawia, że aż mi niedobrze - mówił na początku lutego Matt Cool, organizator grupy plażowej "Ocal nam plażę". - Wiem, że deszczu było dużo, ale ta sytuacja mówi o tym, jak kontrolujemy nasze kanały i oceany - dodał.

  Na początku lutego władze stanu Kalifornia ostrzegały, że kontakt z wodą oceaniczną może być niebezpieczny dla zdrowia.

  Wysypisko zamiast raju

  Malownicze wybrzeże Kalifornii każdej pory deszczowej zmienia się w wysypisko. W ostatnich dniach w stanie pojawiły się trzy silne burze, a śmieci z ponad 50 miast spłynęły do San Gabriel.

  - Jest to jeden z najbardziej zurbanizowanych obszarów w Stanach Zjednoczonych, a Seal Beach jest w zasadzie odbiorcą odpływu od wszystkich tych społeczności - powiedział Eben Schwartz, menager lokalnej Komisji ds. Wybrzeży. Dodał, że około 80 procent śmieci, które trafiają do oceanu w tym regionie, faktycznie pochodzi z lądu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...