Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Czeka nas nawet 10 stopni Celsjusza

  30-01-2019 16:29 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Odwilż, czeka nas nawet 10 stopni

  Shutterstock/Ventusky.com

  Do niedzieli z każdym kolejnym dniem będzie robić się coraz cieplej - w sobotę termometry pokażą nawet 10 stopni Celsjusza. Przewidujemy także, że w ciągu najbliższych pięciu dni będzie nam towarzyszył śnieg i deszcz ze śniegiem.

  W czwartek na północnym wschodzie i wschodzie kraju będzie pochmurno, wystąpią niewielkie opady śniegu do 1-2 centymetra. Na Podkarpaciu możliwe są opady śniegu z deszczem. Poza tym będzie pogodnie. Na drogach zrobi się ślisko. Na termometrach zobaczymy od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C południowym zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu i wschodu.

  Silniejszy wiatr

  Piątek też będzie pochmurnym dniem. Na Podlasiu i Suwalszczyźnie mogą wystąpić niewielkie opady śniegu z deszczem - do dwóch litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, po 4 st. C na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany wiatr. Chwilami powieje silniej, w porywach wiatr osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

  Nawet 10 stopni

  Sobota upłynie pod znakiem opadów deszczu i mżawki do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, po 10 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 60-80 km/h.

  Ślisko na drogach

  Niedziela będzie pochmurna w całym kraju. Na Pomorzu okresami wystąpią słabe opady śniegu do dwóch centymetrów, poza tym spodziewać się możemy opadów śniegu z deszczem i deszczu do 5 l/mkw. Tylko na Podkarpaciu nie powinno padać. Znów zrobi się ślisko. Termometry pokażą od 3 st. C na północy, przez 5 st. C w centrum kraju, po 9 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, tylko na wschodzie powieje z południa. Będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny.

  Ochłodzenie

  Początek tygodnia będzie pochmurny w prawie całym kraju. Spadnie do trzech centymetrów śniegu, a na Podkarpaciu spodziewany jest śnieg z deszczem. Na Pomorzu możliwe są przejaśnienia. Będzie ślisko. Temperatura wyniesie maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, po 4 st. C na Podkarpaciu. Zachodni i północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...