Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami zachmurzy się i popada. Dość silny wiatr

  22-10-2018 06:20 Biomet głównie niekorzystny
  Prognoza pogody na wtorek tvnmeteo.pl

  W poniedziałek na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 stopni Celsjusza. W niektórych regionach będzie pochmurno i deszczowo.

  O poranku w szczególności na południu i w centrum kraju wystąpią liczne mgły i zamglenia. W ciągu dnia na południowym wschodzie i południu Polski będzie pogodnie. W pozostałych regionach synoptycy przewidują pochmurną aurę z przemieszczającymi się od północy w głąb kraju opadami deszczu rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Warmii i Kujawach, przez 13 stopni w centrum kraju, do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni i zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w porywach na Pomorzu rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza odnotujemy w pasie od Lubuskiego, przez Wielkopolskę, aż do Warmii i Mazur i wyniesie tam powyżej 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północy i południa. W całym kraju odczujemy chłód, jedynie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne, jedynie na południowym wschodzie neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami, po południu możliwy słaby deszcz. Temperatura osiągnie wartość 12 st. C. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1010 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, okresami deszcz. Temperatura osiągnie wartość 11 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 kilometrów na godzinę. Ciśnienie około południa wyniesie 1022 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Pochmurno, okresami deszcz. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1014 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu możliwy przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 15 stopni. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1010 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie do 13 stopni. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa wyniesie 997 hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...