Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Internetowy teatr i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Biegiem z Borysem Szycem

  22-09-2018 11:28 Poranne bieganie Daniela Stenzela
  Nowy teatr internetowy Borysa Szyca TVN24

  Pomysł na internetowy teatr i 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - to tematy, które poruszali podczas biegu Daniel Stenzel i aktor Borys Szyc.

  Borys Szyc uczestniczył w tym tygodniu w wydarzeniach związanych z trwającym 43. Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W ostatnim czasie uruchomił też teatr w internecie.

  Popularność polskiego kina

  Jak wspominał aktor, na gdyńskim festiwalu po raz pierwszy pojawił się 17 lat temu, kiedy do kin wchodził film "Przedwiośnie", wyreżyserowany przez Filipa Bajona. W tym roku aktor powrócił z filmem "Kamerdyner", którego twórcą również jest Bajon.

  - To były czasy, kiedy filmy były pokazywane tylko w Teatrze Muzycznym. Było dużo skromniej i środowisko aktorskie było bardziej skonsolidowane - mówił o swoim pierwszym festiwalu Szyc. W tym roku zainteresowanie festiwalem jest bardzo duże. - Ludzie kochają kino i to czuć, ale filmowcy dają im coś od siebie. W tym roku obsada filmowa jest niesamowita - opowiadał Borys Szyc w programie "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24.

  Teatr w internecie

  Borysz Szyc opowiadał również o swoim nowatorskim pomyśle na internetowy teatr "TheMuBa". Jak mówił, inspiracją dla niego była popularność i wejście na polski rynek serwisu Netflix. Aktor chciał, by większa liczba osób mogła czerpać przyjemność z oglądania sztuk teatralnych.

  - Trzeba zrobić coś takiego, żebym ja mógł jeździć z kamerami do teatrów, i ludziom który nigdy nie dotrą do tych teatrów, bo nie mają pieniędzy na to, albo czasu, albo mieszkają za granicą, pokazać na żywo prosto z teatru spektakl - mówił Szyc.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....