Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Korzystajmy z lata. Na horyzoncie załamanie pogody i ochłodzenie

  20-08-2018 17:20 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  W kolejnych dniach czeka nas dużo słońca, będzie też gorąco, a miejscami upalnie. Dopiero w czwartek pogoda zacznie się psuć i pojawią się burze. Czeka nas spore ochłodzenie.

  We wtorek na północnym wschodzie i południu kraju może przelotnie popadać deszcz. Spadnie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze pojawią się chmury, ale padać z nich nie powinno. Temperatura wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, po 27 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

  Pełnia słońca

  W całym kraju środa będzie słoneczna. Termometry pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 26 st. C w centrum kraju, po 28 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni i wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Będą miejsca z burzami

  Na przeważającym obszarze kraju w czwartek będzie pogodnie, tylko na zachodzie zachmurzenie wzrośnie do dużego. Tam niewykluczone są przelotne opady deszczu do 10-30 l/mkw. i burzami z gradem. Temperatura wyniesie od 24 st. C na Podlasiu, przez 28 st. C w centrum kraju, po 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków południowych, słaby i umiarkowany. Miejscami powieje dość silniej, a w burzach z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.

  Załamanie pogody

  W całym kraju w piątek zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane, wzrastające do dużego. Od północnego zachodu w głąb kraju będzie przemieszczać się strefa przelotnych opadów deszczu i burz, miejscami z gradem. Może spaść od 10 do 40 l/mkw. deszczu. Termometry pokażą od 24 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 30 st. C w centrum kraju, po 32 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni i południowy, słaby i umiarkowany wiatr. W burzach powieje silniej - do 90 km/h.

  Dużo chłodniej

  Na północnym zachodzie kraju w sobotę będzie pogodnie. Poza tym spodziewane są opady deszczu rzędu 10-30 l/mkw., a na Podkarpaciu burze. Temperatura wyniesie od 17 st. C na Dolnym Śląsku, przez 22 st. C w centrum kraju, po 25 st. C na Podkarpaciu. Z północnego zachodu powieje umiarkowany, a chwilami dość silny wiatr. W porywach może osiągać do 60 km/h, a podczas burz do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...