Informacje
 • Niezły czas na wakacyjne wypady. Można liczyć na dużo słonecznych chwil

  16-08-2018 15:52 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Aura w kolejnych dniach będzie zachęcać do wakacyjnych wyjazdów. W wielu miejscach zaświeci słońce, choć trzeba się też przygotować na burze. Będzie ciepło, a gdzieniegdzie upalnie, powyżej 30 stopni Celsjusza.

  W piątek w południowo-wschodniej części kraju może spaść przelotny deszcz, niewykluczone są też burze. Podczas nich może spaść od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość 60-80 kilometrów na godzinę. Miejscami niewykluczony jest grad. W pozostałych regionach na niebie pojawią się chmury, ale nie powinno z nich padać. Temperatura wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Ziemi Lubuskiej. Poza burzami powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1004 hektopaskali.

  W sobotę gdzieniegdzie popada

  W sobotę tylko mieszkańcy południowego wschodu Polski mogą spodziewać się przelotnego deszczu, a na Pomorzu mogą wystąpić burze. Jak prognozują synoptycy, spadnie podczas nich 10-20 l/mkw. deszczu, a wiatr w porywach może powieje z prędkością 60-80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 30 st. C w Małopolsce. Z kierunków zmiennych powieje słaby wiatr.

  Niedziela słoneczna, z małym wyjątkiem

  W niedzielę tylko na Podkarpaciu może popadać przelotny deszcz, w pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura w najcieplejszej chwili dnia wyniesie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Poniedziałek do 31 stopni

  Kolejny tydzień rozpocznie się w całym kraju na ogół słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Wtorek deszczowy tylko na Pomorzu

  Na Pomorzu we wtorek może spaść przelotny deszcz, ale w pozostałych regionach dzień okaże się pogodny. Temperatura wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...