Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni:
  widać koniec ochłodzenia

  01-07-2018 11:49 Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Shutterstock, TVN Meteo

  Po zimnym weekendzie w tygodniu czeka nas solidne ocieplenie.

  Chłodne powietrze, które napłynęło do Polski z północy jeszcze przez jeden dzień będzie docierać do naszego kraju. To wtargnięcie zimna było możliwe z powodu wyżu, który jest nad Skandynawią i niżu położonego na wschód od naszych granic. Takie ustawienie ośrodków ciśnienia spowodowało "zaproszenie" do Europy Środkowej masy powietrza z dalekiej północy. Na zachód od naszych granic widać już jednak dużo cieplejsze powietrze, które w miarę ustępowania chłodnego niżu ze wschodu, będzie docierać do Polski.

  Na początku tygodnia będzie jeszcze niezbyt ciepło (w poniedziałek od 16 do 22 stopni), ale z dnia na dzień temperatura będzie wyraźnie rosnąć i pod koniec tygodnia możemy spodziewać się prawie 30 stopni. I podobna temperatura, czyli przeważnie w zakresie od 24 do 29 stopni, utrzyma się do 11 lipca, a później czeka nas przejściowe ochłodzenie i spadek temperatury do 21 stopni nad morzem i 24 na południu.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

 • Lato zima
  Zamiast głupoty pisać za zimno za gorąco, może tym co klimat środkowoeuropejski nie odpowiada wyprowadza się na Syberię czy Alaskę inni do Afryki. Może tam będą zadowoleni szukając opału i pożywienia albo czystej wody. Pozdrawiam inteligentnych
  ~Bysior /2018-07-02 13:37
 • Co Polak, to
  Po przeczytaniu tych kilku komentarzy nasuwa się smutny wniosek: Polak cierpi na niskie poczucie własnej wartości, a co za tym idzie: brak akceptacji siebie. Stąd niezadowolenie ze wszystkiego i wszystkich, krytykanctwo i wulgaryzm.
  ~obserwator /2018-07-02 09:48
 • A gdzie deszcz, prawdziwy?
  Dzień w dzień podlewanie...
  ~Pepe /2018-07-02 08:29
 • Zastój w pogodzie
  Przed chwilą obejrzałem sensacyjny mecz Hiszpania- Rosja.Z prognozą zapoznałem sie dopiero teraz ii wstępnie można powiedzieć,że aura będzie strasznie nudna,bez niebezpiecznych zjawisk, z temperaturą komfortową,a wszystko będzie odbywało sie w zwolnionym tempie.Kto marzy o upałach niech wyjedzie do Wielkiej Brytanii.
  ~Lech /2018-07-01 19:29
 • 30 to maks
  Więcej szkodzi wszystkim.
  ~Nick /2018-07-01 18:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...