Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 12°C 5°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Lwica uciekła z wybiegu, biegała po zoo. Zapadła decyzja o uśpieniu

  22-06-2018 15:58 Żaden z gości ogrodu nie został ranny
  Lew zabił swojego właściciela w Czechach Maxpixel (CC0)

  Z wybiegu w belgijskim zoo uciekła lwica. Ze względu na bezpieczeństwo gości konieczna była ewakuacja. Po dwóch nieudanych próbach uspokojenia zwierzęcia zapadała decyzja o jego uśpieniu.

  Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek w ogrodzie zoologicznym Planckendael w Mechelen niedaleko Brukseli. Lwica wydostała się ze swojej zagrody, a później bez żadnych przeszkód spacerowała po terenie parku. Nie wydostała się jednak poza jego teren.

  W trosce o bezpieczeństwo gości konieczna była ewakuacja wszystkich, którzy znajdowali się na terenie obiektu. Nikt nie został ranny.

  Służby zoo próbowały uspokoić zwierzę. Niestety po dwóch nieudanych próbach podania mu środków uspokajających podjęta została decyzja o uśpieniu lwicy.

  "Mentalność kowboja"

  Tę decyzję skrytykował flamandzki minister do spraw zwierząt, Ben Weyts. Uznał ten czyn za "niewytłumaczalny" i "okropny". Zapowiedział wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

  Również działacze organizacji "Gaia", która zajmuje się ochroną praw zwierząt, nie zgadzają się z krokami, jakie podjęły władze zoo. Określili je mianem "mentalności kowboja".

  Głos w tej sprawie zabrał rzecznik policji Mechelen-Willebroek. W oświadczeniu stwierdził, że w tej sytuacji nie było innej możliwości. Dodał też, że był to bardzo smutny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy, biorących udział w akcji, a także dla całego zoo.

   

 • Nie było wyjścia
  A zoo to nie tylko więzienia bo np. w warszawskim zoo pomaga się w rozmnażaniu gatunków zagrożonych a potem wypuszcza je na wolność...
  ~Nick /2018-06-23 21:28
 • barbarzynstwo
  to moze dla bezpieczenstwa ,by zostawili wszystki zwierzeta w spokoju w ich naturalnym srodowisku????
  masakra........
  ~ana22 /2018-06-23 09:29
 • ???
  ludzie zabijaja, roznosza choropy, sa najwiekszym zagrozeniem na swiecie. Lecz jak zwierze stworzy zagrozenie (w 99% z winy czlowieka), roznosi chorobe itp, to zaraz do odstrzalu, uspienia, wszystko wybijcie .............
  ~zenon /2018-06-23 09:00
 • !!!
  draństwo...najpierw biedaczkę zamknięto do więzienia zwanego milusio "zoo", a potem - gdy chciała odzyskać wolnosć chioć na chwilę - zabito ją...to znęcanie nad zwierzętami...więzienia dla zwierząt powinny przestac istniec!!
  ~ddde /2018-06-22 19:04

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...