Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 19°C 2°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • "Świecąca chmura" na polskim niebie. To test Rosjan

  26-12-2017 15:00 Chmurę utworzyły gazy ze startu rosyjskiej rakiety
  Ognista kula nad Alabamą NASA

  Mieszkańcy wielu województw zauważyli tajemniczy jasny obiekt, wiszący we wtorek na nocnym niebie. Już wiemy, co to jest.

  Reporterzy 24 o tajemniczym obłoku światła, który pojawił się na niebie w okolicach godziny 4 nad ranem, informowali z bardzo oddalonych od siebie zakątków Polski: Nowego Sącza, Czerwieńska, Chełma i Koniecpola. Co więcej, wiadomo o tym, że podobne zjawisko zaobserwowano też w wielu innych regionach Polski.

  Na nagraniach widać jedynie rozświetlony dysk i przez długie godziny ci, którzy go zaobserwowali, starali się dociec prawdy.

  Oficjalny komunikat - start rosyjskiej rakiety

  Już mamy oficjalne informacje, co dokładnie się stało.

  Rosyjska agencja prasowa TASS podała, że we wtorek rano przeprowadzono start rakiety balistycznej z poligonu Kapustin Jar w zachodniej Rosji.

  - W dniu 26 grudnia 2017 r. zespół bojowy wystrzelił międzykontynentalny pocisk balistyczny RS-12M Topol z poligonu Kapustin Jar w regionie Astrachań - powiedział rosyjski minister obrony.

  Karol Wójcicki, popularyzator nauki z fanpage'a "Z Głową w Gwiazdach", podał, że jest to rozwiązanie zagadki tajemniczej chmury która pojawiła się dziś ok. 4.30 nad ranem na naszym niebie. To co obserwowaliśmy okazało się gazami wylotowymi międzykontynentalnego pocisku rakietowego wystrzelonego z terytorium Rosji. Po osiągnięciu wysokości (minimum) kilkuset kilometrów, gazy wylotowe rakiety zostały rozświetlone przez światło słoneczne. W miarę rozpraszania się chmury zjawisko zniknęło co odnajduje potwierdzenie w Waszych obserwacjach.

  Relacje Reporterów 24

  „26 grudnia Około godziny 4:34 zaobserwowano zjawisko na niebie widoczne na zdjęciach. Jasny punkt utworzył pióropusz pary? Dymu? W kształcie zbliżonym do trójkąta. Zgasł po chwili, a pióropusz zaczął się rozwiewać i powiększać utrzymując jednocześnie swój kształt . Rakieta, meteor?” - zastanawiał się Jarkos z Nowego Sącza w województwie małopolskim.

  „O godzinie 4:30 na niebie pojawiła się tak jakby biała ściana, za nią nic nie było widać. Obudziłem rodziców, bo nie wiedziałem, co to mogło być. Rodzice nigdy też nie widzieli takiego przypadku” – poinformował Paweł z Czerwieńska w województwie lubuskim.

  „Jechałem dzisiaj samochodem około 4:30 było widać jasny punkt. Leciał on i wyglądał jakby się rozpadał, spalał i zostawił ogromną biała łunę. Była widoczna pół godziny i rozrastała się” - opisywał niecodzienne zjawisko Krzysiek z Koniecpola w województwie śląskim.

  Łuna widoczna była nie tylko w Polsce, ale i w wielu zakątkach Europy.

  Zobacz cały materiał tutaj:
 • Spokojnie, wszystko pod kontrolą
  To tylko test obrony Rosji przez atak prewencyjny na terytorium wroga pociskiem zdolnym przenosić grzybodajną głowicę i zabić setki tysięcy osób za jednym strzałem. Taki prezent od wschodnich sąsiadów do Europy na święta.
  FrozMnd /2017-12-27 06:36
 • Smutne, ze 70 lat po II wojnie, gdzie już startowaly rakiety, my nie mamy nic swojego
  i mozemy ogladac takie starty jedynie za granica lub po kupnie. zalosne.
  ~Paw30 /2017-12-26 21:52
 • kobranocka
  Pewna pani z domu starców w wigilijny zmierzch spokojny. wypatrzyła pierwszą gwiazdkę, był to start do gwiezdnej wojny...
  ~kobra /2017-12-26 19:35
 • i jasność
  to miałobyć wigilię ale zpowodów tech.itd.
  ~ibufet /2017-12-26 19:34
 • Co on na to?
  Czy armia Macierewicza jest gotowa do odparcia jakiegokolwiek ataku?
  Yaspi /2017-12-26 18:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...