Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 24°C 23°C 12°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Afrykański żar nad Polską

  31-07-2017 06:09 Prognoza pogody na dziś

  Prognoza pogody na dziś

  Z dnia na dzień skwar będzie coraz większy.

  Dziś będzie upalnie - termometry wskażą od 26 stopni na Pomorzu Zachodnim do 35 st. C na Podkarpaciu. Przelotne opady deszczu (5-15 l/mkw.) i lokalne burze możliwe są na północy i zachodzie. W pozostałych częściach Polski będzie pogodnie, jednak miejscami może popadać przelotny deszcz (5-10 l/mkw.). Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1002 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie maleć z każdym dniem. Najmniejsze wartości odnotujemy na południu kraju (ok. 60 procent i poniżej). Natomiast na północy, gdzie wystąpią opady deszczu, wilgotność powietrza będzie najwyższa i osiągnie powyżej 80 procent. W północnej Polsce odczujemy gorąco natomiast w pozostałych regionach upał. W całym kraju odczujemy niekorzystne warunki meteorologiczne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotnie popada i zagrzmi. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południowego zachodu. W południe barometry wskażą 1015 hPa.

  KRAKÓW

  Zapowiada się słoneczny poniedziałek. Termometry wskażą maksymalnie 34 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 987 hPa.

  POZNAŃ
  W dzień prognozowane są przelotne opady deszczu i burze. Powieje silny wiatr o prędkości 60-80 km/h. Lokalnie może spaść grad. Termometry maksymalnie wskażą 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1006 hPa.

  WARSZAWA

  W poniedziałek będzie na ogół słonecznie. Niewykluczone są również krótkotrwałe, słabe przelotne opady deszczu. Lokalnie może nawet zagrzmieć i wiać silny wiatr o prędkości dochodzącej do 70 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotnie popada deszcz (5-15 l/mkw). Porywy wiatru osiągną prędkość 60-80 km/h. Lokalnie wystąpią burze. Temperatura maksymalna wyniesie 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południowego- zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa, będzie rosło.

 • Lucyfer
  Ta fala upału podobno nazywa się Lucyfer.
  ~babcia Ania /2017-07-30 19:18
 • Bez przesady
  I z czego się tu cieszyć, że będzie lało
  ~Marcin /2017-07-30 18:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....