Informacje
 • Zima w Soczi: palmy pod śniegiem, na plażach bałwany

  12-01-2016 20:52 W Soczi dosypało śniegu
  Zima w Soczi: palmy pod śniegiem, na plażach bałwany

  Śnieżna pogoda w Soczi

  Reuters

  W Soczi, jednym z najbardziej popularnych rosyjskich kurortów, dosypało śniegu. Drzewa cytrusowe i palmy pokryły się sporą warstwą białego puchu. Przybyło też krajowych turystów dla których zamknął się rynek turecki i egipski w ostatnich miesiącach.

  Rosjanie rezygnują z wyjazdów zagranicznych na rzecz wypoczynku w rodzimych kurortach. Soczi, znane z organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2014 r.,  w ostatnich dniach zrobiło się gęste od turystów. Pogoda im dopisała. Po słonecznych i ciepłych dniach przyszedł niż z frontem atmosferycznym, który przyniósł kilkucentymetrową warstwę białego puchu. Na plażach Morza Czarnego pojawiły się bałwany, a na stokach roi się od narciarzy.

  Jedyne na co turyści narzekają to ceny, dla niektórych zbyt wysokie.

  - Ceny nie są niskie, jesteśmy tu całą rodziną, więc łącznie pięć osób. Stać nas tylko na zupę, ale nie narzekamy - mówi Anna, narciarka z jednego ze stoków.

  Rosjanie wypoczywają w Rosji

  Rosyjska Agencja Turystyczna szacuje, że w 2016 r. liczba turystów wyjeżdżających za granicę spadnie o ponad 40 proc. To dlatego, że Rosja wstrzymała loty do Egiptu. Ta decyzja była wynikiem ataku terrorystycznego na samolot pełen rosyjskich turystów powracających z Szarm el-Szejk. Wówczas urlopowicze zaczęli wybierać Turcję, ale po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu bojowego przez Turków 24 listopada Rosja odpowiedziała sankcjami ekonomicznymi, w tym wstrzymaniem lotów do tego kraju.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...