Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 22°C 26°C 18°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: końca tropikalnego żaru nie widać. Uciążliwe będą też gradobicia

  07-08-2015 16:08 Prognoza pogody na najbliższe dni

  Nie widać końca upałów

  Fot.: PAP/EPA, film: TVN24

  Przed nami mała zmiana pogody. Choć upał pozostanie z nami przynajmniej do środy, w najbliższych dniach pojawią się burze. Od początku nowego tygodnia spodziewamy się spokojniejszej aury. Jedyne co nam nie odpuści to nieznośny skwar.

  Najbliższa noc będzie wyjątkowo ciepła. Praktycznie w całej Polsce temperatura pozostanie powyżej 20 st. C. Meteorolodzy określają to zjawisko mianem nocy tropikalnej. Najcieplej będzie na Ziemi Lubuskiej, gdzie nad ranem słupki rtęci wskażą 24 st. C. Najchłodniejsza noc czeka mieszkańców Suwalszczyzny (19 st. C).

  Do 39 st. C w sobotę

  W sobotę w większości kraju będzie słonecznie. Przelotne opady i burze pojawią się na Pomorzu, na Ziemi Lubuskiej, a ponadto na Podhalu. Z nieba spadnie do 20 l/mkw. deszczu, a wiatr osiągnie prędkość dochodzącą do 60-80 km/h.

  W całej Polsce w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy ponad 30 st. C. Najchłodniej będzie na Pomorzu, gdzie słupki rtęci wskażą 32 st. C, a największy skwar opanuje Dolny Śląsk (39 st. C).

  Burze w niedzielę

  Niedzielna pogoda zapowiada się podobnie. Na ogół będzie słonecznie, a przelotny deszcz i burze z opadem do 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h pojawią się w pasie od Podlasia, przez Kujawy i Wielkopolskę, aż po Śląsk.

  Pomorzanie odpoczną od upałów. Termometry maksymalnie wskażą 27 st. C. Na Podkarpaciu, gdzie będzie najgoręcej, odnotujemy 38 stopni ciepła.

  Poniedziałek z gradem

  W poniedziałek pogoda uspokoi się. Przelotnych opadów i burz doświadczą jedynie mieszkańcy Pomorza. Podczas wyładowań z nieba spadnie do 15-30 l/mkw. deszczu, a wiatr osiągnie prędkość dochodzącą do 60-80 km/h. Synoptycy ostrzegają przed gradem.

  Żar nam nie odpuści. Temperatura powietrza zawaha się od 29 st. C na Pomorzu Zachodnim do 37 st. C na Podkarpaciu.

  Upalny wtorek

  We wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Nie spodziewamy się opadów deszczu ani burz. Znowu wszędzie zagości upał. Przewidujemy, że maksymalna temperatura powietrza w ciągu dnia dojdzie do 33 st. C na Nizinie Szczecińskiej, gdzie będzie najchłodniej, i do 38 st. C na Dolnym Śląsku, który okaże się najgorętszy.

  Końca skwaru nie widać

  W środę pogoda niewiele się zmieni w porównaniu do dnia poprzedniego. Wszędzie zachmurzenie będzie niewielkie. Skwar nie odpuści. Temperatura powietrza wyniesie od 34 st. C na Pomorzu do 38 st. C na Dolnym Śląsku.

 • Pieklo
  Modle sie o zmiane pogody.Mam dosyć lata-Jezu to jakas kara.
  ~Kara 124 /2015-08-08 21:00
 • do: lech
  "chcem" i "nie nawidzę" nie mów tylko że zdałeś maturę lechu!
  ~ala /2015-08-08 13:29
 • "Pięknie" :D
  Jeśli to jest super to gratuluję optymizmu :) Z domu sie nie można ruszyć, nie ma szans na aktywne spędzanie czasu, ani pobiegać, ani wyjść na rower, dzień za dniem w plecy. Że nie wspomnę co musi czuć ktoś pracujący na dworzu w tych warunkach :(
  ~kaska /2015-08-08 12:52
 • Skwar
  Upał nie do zniesienia, zwłaszcza w drugiej części dnia! Dopiero nad ranem temperatura spada do znośnych wartości. Przeglądam prognozy z nadzieją na koniec tego okropnego lata i początek jesieni!!!
  ~Meteowidz /2015-08-08 11:49
 • ciężko w pracy
  ciepło może nie jest złe dla ludzi, którzy nie muszą pracować zwłaszcza w zakładach pracy, na liniach produkcyjnych bez klimatyzacji... ciekawe co robią w tym czasie związki zawodowe i inspekcja pracy
  ~pwu /2015-08-08 06:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...