Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 18°C 11°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: sporo deszczu, miejscami ze śniegiem. W całym kraju zimno

  08-12-2014 06:32 Po południu słupki rtęci sięgną od 0 do 4 st. C

  Popada niemal w całym kraju

  Fot. Shutterstock / film: TVN Meteo

  Poniedziałek będzie na ogół pochmurny. Mieszkańcy całego kraju mogą spodziewać się słabych opadów deszczu, śniegu lub deszczu ze śniegiem. Synoptycy nie wykluczają, że miejscami pojawią się przejaśnienia.

  Według synoptyków w poniedziałek deszcz i deszcz ze śniegiem spadnie prawie w całej Polsce. Prognozy wskazują, że opady atmosferyczne ominą Ziemię Lubuską, czyli okolice Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. Mieszkańcy tych okolic mogą liczyć na przejaśnienia.

  W najcieplejszym momencie dnia wszystkie termometry wskażą dodatnie wartości. Najcieplej będzie w południowo-zachodniej Polsce (do 4 st. C w Zielonej Górze i we Wrocławiu). Najniższą wartość temperatury powietrza odnotujemy w rejonach Białegostoku, gdzie słupki rtęci pokażą 0 st. C.

  Ponadto silny wiatr (w porywach do 50 km/h) dokuczy mieszkańcom Pomorza.

   

  Warunki biometeo

  W poniedziałek prawie w całym kraju wilgotność względna powietrza przekraczać będzie 90 proc. Niższe wartości zanotują mieszkańcy południowo-zachodnich rejonów.

  Mimo stosunkowo wysokiej temperatury nie odczujemy komfortu termicznego. Subiektywne odczucie ciepła obniży duża wilgotność powietrza. Polakom we wszystkich rejonach będzie zimno.

  Nie będzie to wymarzony poniedziałek dla meteopatów. Warunki biometeorologiczne prawie w całym kraju będą niekorzystne. Neutralnych spodziewamy się w Polsce południowo-zachodniej.

  Prognoza dla pięciu miast:

  Warszawa

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu o natężeniu słabym i umiarkowanym do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie w Warszawie około południa 1003 hPa, wolno spada.

  Trójmiasto

  Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym, do 8 l/mkw. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1012 hPa, spada.

  Poznań

  Pochmurno. Okresami opady śniegu, śniegu z deszczem o natężeniu słabym i umiarkowanym, do 8 l/mkw. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe 1004 hPa, rośnie.

  Wrocław

  Pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, śniegu z deszczem o natężeniu słabym i umiarkowanym, do 8 l/mkw. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe 1002 hPa, rośnie.

  Kraków

  Pochmurno. Okresami opady śniegu, śniegu z deszczem o natężeniu słabym i umiarkowanym, do 8 l/mkw. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe 990 hPa, waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....