Informacje
 • Prognoza na pięć dni: rozpogodzi się i ociepli. Deszcz nie opuści tylko jednego województwa

  15-04-2014 12:53 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" dla Polski

  Synoptycy spodziewają się powrotu pogodnej aury, ale nie wszędzie

  Fot. PAP/EPA / Film: TVN Meteo

  Przez najbliższy tydzień nie wszędzie w Polsce pogoda dopisze. Z parasolami nie rozstaną się m.in. mieszkańcy Podkarpacia. Szczegółowo o przewidywanym przez synoptyków TVN Meteo zasięgu deszczowych chmur oraz ich braku na horyzoncie opowiada Maciej Dolega.

  We wtorek na terenie całego kraju wystąpią przelotne opady deszczu pojawią się na terenie całego kraju, zaś w kotlinach górskich deszcz spadnie w towarzystwie śniegu.

  - Gwałtowne burze i porywy wiatru do 80 km/h wystąpią na południowym-wschodzie Polski - przestrzegają meteorolodzy. Temperatura w kraju utrzyma się na poziomie od 9 st. C na Pomorzu do 12 st. C na Rzeszowszczyźnie.

  Nieśmiało pogodna środa

  Synoptycy TVN Meteo przewidują, że w środę tylko mieszkańcy południowych i centralnych województw będą potrzebowali parasola. W pozostałych regionach utrzyma się aura pogodna. Nigdzie jednak termometry nie wskażą wysokich wartości - utrzyma się temperatura od 7 st. C na Podkarpaciu do 12 st. C na Pomorzu Zachodnim.

  Deszczowe Podkarpacie, pogodny kraj

  W czwartek przelotne opady deszczu wystąpią jedynie na Podkarpaciu - w pozostałych regionach zdaniem synoptyków będzie pogodnie. Termometry w kraju wskażą temperaturę od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku

  Przelotne opady deszczu na Podkarpaciu utrzymają się również w piątek. Mieszkańcy pozostałych województw weekend rozpoczną pod rozpogodzonym domem bez obaw o ewentualne zmoknięcie. Utrzyma się temperatura od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C Dolnym Śląsku.

  W sobotę parasole przydadzą się mieszkańcom Podkarpacia, gdzie utrzymają się przelotne opady deszczu. W pozostałej Polsce niebo będzie pogodne, a z ewentualnych chmur nie spadnie nawet kropla deszczu. Synoptycy prognozują, że w ciągu dnia termometry wskażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie do nawet 18 st. C na Dolnym Śląsku.

 • częstochowa
  częstochowa 15,10 graddd
  ~kimia /2014-04-15 15:48
 • Tarnowskie góry
  Około 12 pojawiły sie krótkie opady śniegu ,a tak to cały dzień leje deszcz
  ~kiti /2014-04-15 15:09
 • Pododa
  Bydgoszcz 13,30 Grad i burza
  ~Dusia /2014-04-15 14:04
 • Poznań
  12:50 Grad!
  ~ala /2014-04-15 13:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...