Informacje
 • Prognoza pogody na 5 dni: liczne przejaśnienia, odrobina deszczu i śniegu

  10-12-2013 07:06 Do końca tygodnia cieplej będzie na zachodzie kraju

  Będzie prószyć śniegiem, ale też zza chmur wyjrzy słońce

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Synoptycy prognozują liczne rozpogodzenia, przelotny deszcz i słabe opady śniegu. Utrzyma się dosyć wyraźna różnica w temperaturze - przeważnie cieplej będzie na zachodzie, niż na wschodzie Polski. Nie będzie jednak mroźno. Według meteorologów, do końca tygodnia temperatura za dnia nie spadnie poniżej zera.

  We wtorek w kraju pojawi się sporo rozpogodzeń, jednak synoptycy nie wykluczają opadów. W pierwszej części dnia sporo deszczowych chmur pojawi się na zachodzie kraju. Strefa opadów będzie się przesuwać, obejmując w sumie region Wybrzeża, Kujaw i Pomorza, Warmii i Mazur oraz Wielkopolski.

  Na południu i na wschodzie termometry wskażą 1-3 stopnie poniżej zera. Cieplej będzie na zachodzie i na północy, gdzie termometry wskażą od 4 do 8 st. C.

  Środa

  Synoptycy prognozują, że na zachodzie i południu kraju w środę będzie pogodnie.

  Z kolei w centrum kraju pojawi się przelotny deszcz, a na południowym wschodzie kraju może prószyć śnieg.

  Temperatura będzie dosyć zróżnicowana. Niższe wartości prognozowane są dla wschodniej części Polski (1-2 st. C). W centrum kraju słupki rtęci wskażą 3 st. C, zaś na zachodzie Polski 6-7 st. C.

  Czwartek

  Na północnym wschodzie kraju pojawią się słabe, przelotne opady śniegu. Według synoptyków, w pozostałej części kraju będzie pogodnie, a na niebie utrzyma się niewielkie zachmurzenie.

  Synoptycy przewidują, że 12 grudnia najcieplej będzie na zachodzie kraju (5-6 st. C). W centrum i na wschodzie termometry wskażą zaledwie 1-2 st. C.

  Piątek

  Meteorolodzy przewidują, że piątek będzie pogodnym dniem. Na niebie utrzyma się niewiele chmur, dzięki czemu możemy liczyć na liczne rozpogodzenia. Termometry wskażą 5-7 st. C na na zachodzie, 3 st. C w w centrum i na południu Polski, zaś na północnym wschodzie 2 st. C.

  Sobota

  Synoptycy na sobotę prognozują spore zachmurzenie i opady na północy kraju. W części zachodniej kropić będzie deszcz, a słupki rtęci wskażą 4 st. C. Z kolei w chłodnej (1 st. C) wschodniej Polsce północnej pojawi się przelotny śnieg.

  W pozostałej części kraju na niebie utrzyma się niewielkie zachmurzenie i temperatura 2-6 st. C.. Najwięcej przejaśnień prognozuje się na południu kraju.

 • Białystok
  -8.5 st. C snieg nie pada. ale i się nie topi zabaczymy czy ta ich pogoda się sprawdzi. Ale pewnie za dzień lub dwa będą co innego pisać.
  ~moss /2013-12-10 11:17
 • pogoda -mrozu nie będzie??
  Niż idąc nad atlantyk zawróci z Pół?wsch będzie krótko jak za Cara mikołaja .Wigilia mokra=3?-9 noc, to będzie na przemian
  ~asdfgh /2013-12-10 10:07
 • RE
  My Chcemy 30 Metrów Śniegu
  ~malina /2013-12-10 09:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...