Informacje
 • Piękna pogoda. Nawet na Wyspach Brytyjskich

  04-09-2013 09:00 Prognoza pogody "Meteo News" dla Europy

  W wielu miejscach będzie gorąco

  Fot. PAP/EPA, film: TVN Meteo

  Lato jeszcze w wielu krajach Europy nie powiedziało ostatniego słowa. Dowód? Sporo słońca, a także temperatura miejscami osiągająca nawet 34 st. Celsjusza. Synoptycy przewidują, że środa będzie miejscami wręcz upalnym dniem.

  W Europie w środę synoptycy prognozują zarówno jesienną pogodę z temperaturą nieprzekraczającą 10 st. C, jak i prawdziwie letnią aurę. Lato poczują m.in. mieszkańcy Portugalii i Hiszpanii. W tych krajach niebo pozostanie bezchmurne, a słupki rtęci będą się wahać od 27 st. C. do 36 st. C w centrum regionu.

  WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W "METEO NEWS"

  Pogodne skutki wyżu

  Równie pogodnie będzie we Francji. Synoptycy wykluczają jakiekolwiek opady deszczu, a temperatura w środę utrzyma się na poziomie 26-32 st. C. We Włoszech pogoda tego dnia także dopisze. Termometry

  wskażą 25-31 st. C.

  Południowo-wschodnia Europa także pozostanie pogodna w środę. Synoptycy przewidują, że choć  miejscami na niebie pojawią się chmury, nie będzie z nich deszczu. Termometry tego dnia pokażą do nawet 34 st. C w Grecji.

  W Irlandii i w Anglii lato także postanowiło o sobie przypomnieć. Choć utrzyma się umiarkowane zachmurzenie, termometry wskażą 19-25 st. C, zaś synoptycy wykluczają opady deszczu.

  Także niemieckie niebo w środę będzie pogodne i niemalże bezchmurne. Tego dnia temperatura w tym regionie utrzyma się na poziomie 23-28 st. C, przypominając na nowo letni czas.

  Trochę deszczu, sporo słońca

  Więcej chmur będzie na północnej części kontynentu. Najcieplej będzie w Kopenhadze, gdzie termometry wskażą 20 st. C. i w Sztokholmie - 22 st. C. Z kolei w Murmańsku będzie chłodniej - zaledwie 15 st. C. Deszcz prognozowany jest tylko dla Bergen.

  Pogodnie zrobi się w środę także w centralnej Europie. Synoptycy przewidują niewielkie zachmurzenie i temperaturę rzędu 20-25 st. C. Słaby i przelotny deszcz może pojawić się jedynie w Poznaniu.

  Wschodnia część Europy w środę będzie w większości zachmurzona i dosyć chłodna. Termometry wskażą tego dnia 14-19 st. C, a we Lwowie, Kijowie, Mińsku i Moskwie synoptycy przewidują opady deszczu. To wina niżu, jaki przeniósł się nad tę część kontynentu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...