Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 6°C -5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 16 dni: zima zadomowiła się na dobre

  31-03-2013 17:41 Będą opady, nocne przymrozki i gołoledzie. Ocieplenie dopiero w połowie miesiąca

  Pogoda na 16 dni: łagodna zima

  Shutterstock/TVN Meteo

  Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

  Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się dość nieprzyjemnie. Zdominują go chmury i opady różnego rodzaju: śnieg, śnieg z deszczem i sam deszcz. Będzie mokro i ślisko, bo miejscami może się tworzyć gołoledź. Na ocieplenie też nie mamy co liczyć. "W nocy temperatura lekko ujemna, w dzień lekko dodatnia" - zapowiada Artur Chrzanowski.

  Chłodno, mokro, ślisko

  Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna - tam maksymalne temperatury dzienne mają oscylować wokół 0-1 st. C. Najcieplej ma być na południu, głównie na Podkarpaciu. Ta część kraju odnotuje wartości od 3 do 6 st. C - najwyższe we wtorek, czwartek i piątek. Ten tydzień zakończy się chłodnym weekendem - w całym kraju termometry pokażą tylko od -1 do 3-4 st. C.

  Możliwe dzienne przymrozki

  Kolejny tydzień w najchłodniejszych częściach kraju nie przyniesie poprawy w najchłodniejszych regionach kraju - temperatury raczej nie przekroczą tam 1 st. C, może się natomiast zdarzyć dzienny przymrozek. Nieco lepiej będzie w najcieplejszych regionach. Tam w pierwszej części tygodnia temperatury pokażą 6-7 st. C, w kolejnych dniach o stopień mniej.

  Przełamanie w połowie miesiąca?

  Znacznie lepiej w prognozach wygląda kończący pierwsza połowę kwietnia weekend. "Ostatnie trzy dni zapowiadają ocieplenie i być może przejście do klimatów wiosennych - wyjaśnia synoptyk.

  Najwyższe temperatury w kraju mają skoczyć wtedy do 9 st. C w sobotę i 11 st. C w niedzielę. Najchłodniejsze obszary Polski odnotują w tym czasie 2-4 st. C. Na początek trzeciego kwietniowego tygodnia prognozy pogody zapowiadają wartości od 1 do 8 st. C.

 • zima!
  Takiej długiej zimy nie widziałem, mam nadzieję że jeszcze bedzie dłużej trwała, zwłaszcza jak dziasiaj!
  ~pieczarka /2013-03-31 21:01
 • Pogoda
  cos wam ostatnio nie idze w pogodzie:) u was to tylko wielka sciema pozdrowienia ze śląska.krawaciarze nic wam nie idzie po planie hehehe
  ~Bladyyyyyyyy /2013-03-31 20:49
 • huraaaa
  nienawidzę UPAŁÓW i nie tylko ja tak mam!!!!!!!!!!! Upały są bleeeee żyć się wtedy nie da!!!!!!!! ZIMA jest cudnaaaaaa i całe szczęście że gorącego lata mamy w polsce ok 2 miesięcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))))
  ~SSSsssssssssok /2013-03-31 20:42
 • Jaka zima
  Człowieku z kąd się wziołeś, jak chcesz zimy to sobie jedz na syberie i nie denerwuj normalnych ludzi. Wiosna jest czymś normalnym i pięknym po zimie.
  ~przemb /2013-03-31 20:24
 • Gdybym był...
  Gdybym był sprzedawcą opału - cieszyłbym się. Ale niestety jestem klientem dostawców paliwa...
  ~Wkurzony /2013-03-31 20:17

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...