Informacje
 • Łowca ścigał burzę piaskową i robił jej zdjęcia

  13-05-2012 08:58 Zobacz niezwykłą animację poklatkową amerykańskiego fotografa
  Łowca ścigał burzę piaskową i robił jej zdjęcia

  Burza piaskowa nad Arizoną, 9 maja 2012 roku

  Vimeo/Mike Olbinski

  "Najbardziej szalona rzecz, jaką w życiu widziałem" - tak Mike Olbinski, doświadczony łowca burz i fotograf, nazwał burzę piaskową, jaką udało mu się schwytać w środę 9 maja nad Arizoną. Podczas pościgu zrobił jej zdjęcia, które zmontował w zachwycający film poklatkowy. Zobaczcie sami!

  "Burzę miałem okazję oglądać trzy razy. Pierwszy raz, kiedy pojawiła się w pobliżu miasteczka Eloy" - czytamy na jego stronie internetowej. "Pojechałem naprzeciw niej, w kierunku drogi międzystanowej nr 10. Wtedy udało mi się zrobić jej pierwsze zdjęcia" - czytamy dalej.

  "Wprost nie mogłem się napatrzeć, jak wyglądała w towarzystwie przemierzających niebo chmur burzowych" - zachwyca się Olbinski.

  Niezwykła ściana kurzu

  Łowca burz, żeby ponownie spotkać się z wirującym piaskiem, zawrócił w kierunku miasteczka Queen Creek. Tam dosłownie zderzył się z gigantyczną ścianą kurzu, która opuszczała Arizonę i zmierzała do Phoenix.

  "Burza wyglądała niezwykle. To była zdecydowanie jedna z najbardziej szalonych rzeczy, jakie udało mi się zobaczyć w trakcie wszystkich moich polowań" - przyznaje.

  Nie dla wszystkich urokliwa

  Nie dla wszystkich mieszkańców Arizony środowa burza piaskowa miała tyle uroku, co dla łowcy burz. Kierowcy poruszający się po drogach Tucson zmagali się z widzialnością ograniczoną nawet do 20 m, a rodzina zamieszkująca w przyczepie w miasteczku Queen Creek musiała pożegnać się ze swoim domem, który nie wytrzymał naporu porywistego wiatru.

   

   

   

  May 9th, 2012 - Dust storms near Casa Grande and Phoenix from Mike Olbinski on Vimeo.

 • Fukushima powered storm
  kolejna fukushima powered burza w tym roku beda wieksze i potezniejsze burze napedzane zaronwo fukushima oraz aktywnoscia slonca
  ~dsdsddsd /2012-05-13 14:51
 • żywioły
  Na jednym z pierwszych ujęć fajnie jest widać, jak deszcz łączy się z piaskiem!!!.... Super!!! Hmm... tylko jak trzeba się nasprzątać po takiej burzy!........ Być sprzątaczem w mieście Phoenix - masakra!!!!................ ;)
  ~andzia /2012-05-13 10:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...