Informacje
 • We wtorek do Polski wróciło lato

  02-08-2011 05:35 Szczegółowa prognoza TVN Meteo na wtorek
  We wtorek do Polski wróciło lato

  Powróci do nas długo oczekiwana letnia pogoda

  sxc.hu

  We wtorek na południowym wschodzie pojawi się front atmosferyczny. Na Zamojszczyźnie, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i Bieszczadach może popadać i zagrzmieć. Nie będą to jednak gwałtowne zjawiska atmosferyczne. W pozostałych regionach Polski wreszcie piękna pogoda. Wtorek będzie tam słoneczny i ciepły.

  We wtorek południowa i wschodnia część Polski znajdzie się pod wpływem niżu znad Rosji. Na północy i na zachodzie wpływ na pogodę będzie miał klin wyżowy związany z wyżem znad południowej Szwecji.

  Na termometrach od 22 st. C w Trójmieście i w Suwałkach do 26 st. C we Wrocławiu.

  Warszawiaków nie przywita pogodne niebo. W czasie dnia będzie się jednak rozpogadzać. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Ciśnienie będzie wzrastać. W południe wyniesie 1004 hPa.

  Na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim powinno być pogodnie i ciepło. Od 22 st. C w Kołobrzegu do 25 st. C w Gorzowie Wielkopolskim.

  Zdecydowana poprawa pogody na Wybrzeżu Gdańskim, Mazurach, Podlasiu i Warmii. Padać już nie będzie. Od 22 st. C w Suwałkach i w Gdańsku do 24 st. C w Toruniu.

  Niebo nad centralną częścią Polski będzie pogodne. Nieco więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu pojawić się może w Lublinie, w Białej Podlaskiej i w Radomiu. Na Lubelszczyźnie może także zagrzmieć. Ciepło, 23-24 st. C.

  W południowo-zachodniej Polsce dzień zapowiada się pięknie i pogodnie. Będzie dużo słońca, z wyjątkiem Częstochowy. Tam synoptycy spodziewają się przelotnych opadów deszczu i burz. Od 23 st. C w Jeleniej Górze do 26 st. C we Wrocławiu.

  Najgorsza pogoda we wtorek spodziewana jest w Małopolsce i na Podkarpaciu. Mieszkańcy tych regionów powinni przygotować się na przelotne opady deszczu i burze. Nie powinny być one jednak gwałtowne. Temperatura, od 19 st. C w Zakopanem do 24 st. C w Kaliszu.

  W Lublinie i na Podkarpaciu noga z gazu

  Po drogach północnej, południowej i zachodniej Polski powinno jeździć się dobrze. Synoptycy nie zapowiadają tam żadnych opadów deszczu. Nieco inna sytuacja pogodowa będzie panowała w południowo wschodniej części kraju. Tam spodziewane są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Nie powinny być bardzo intensywne. W czasie burz wiatr w porywach może osiągnąć 80-90km/h.

  Pogoda, jak na tę porę roku przystało

  Pogoda w Polsce będzie coraz lepsza. We wtorek w wielu miejsca będzie można ją określić jako znakomitą. Tak będzie w przypadku Mazur, zachodnich ziem czy Pomorza. Będzie słonecznie i bez opadów deszczu, który pojawić się może w południowo-wschodniej Polsce, w pasie od Lublina po Kraków.

  Najbardziej wilgotne powietrze będzie w rejonie, gdzie synoptycy przewidują opady deszczu. W Małopolsce i na Podkarpaciu wyniesie ponad 80 proc. Im dalej na zachód, tym powietrze będzie bardziej suche. Przy granicy z Niemcami 40 proc.

  We wtorek będzie nam albo komfortowo, albo ciepło. Będzie idealna temperatura i idealna pogoda, jak na tę porę roku przystało, około 25 st. C.

  Dobry biomet na północy i na zachodzie kraju. Tam pogoda będzie korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Neutralny biomet będzie w centrum.  Niekorzystny będzie tam, gdzie można spodziewać się opadów, a zatem w Lublinie, Rzeszowie, Krakowie. Mieszkańcy tego rejonu Polski mogą narzekać na samopoczucie.

 • W końcu prawdziwe lato!!!
  Mieszkam w Śmielinie k. Nakła Nad Notecią. Od rana świeci słońce i jest bardzo ciepło.
  ~Julia /2011-08-02 15:51
 • słońce
  W Chełmie świeci słońce i jest ciepło! W końcu, bo juz nie oamiętam kiedy widziałem słońce ;)
  ~MaXX /2011-08-02 13:04
 • Znowu to samo, już dość !
  Chciałbym spytać Państwa GDZIE jest to lato, o którym w tym artykule możemy tyle poczytać. Mieszkam w Opolu, gdzie pogoda w dalszym ciągu przypomina listopad a nie sierpień. Od rana nie widziałem ani jednego (sic!) przebłysku słońca, na dodatek znowu zaczyna padać. Ja już mam serdecznie dość i waszych prognoz i tego co widzę za oknem. Od trzech tygodni nie widziałem promienia słonecznego a słyszę tylko ciągłe wróżby, że "będzie lepiej". Wasze prognozy mają więcej wspólnego z wróżbiarstwem i pięknymi kłamstewkami niż z przepowiedzeniem pogody. Rozumiem, że tygodniowe się mogą nie sprawdzić, że trudno jest przewidzieć prognozę na cały tydzień, ale Wam już jednodniowa sprawia olbrzymie trudności, jak na razie to co widzę za oknem w niczym nie przypomina prognozowanych przez Was widoków. Dość już mam tego wszystkiego. Jeśli przepowiedzenie prognozy na JEDEN ! dzień to dla was "mision impossible" to lepiej zmieńcie profil tego kanału z meteorologicznego na wróżbiarsko - magiczny, jako widz uszanuję to i będę trzymał za Was kciuki w tej dziedzinie. Przestańcie ludziom robić nadzieję na ""lepszą pogodę". Wczoraj zacząłem urlop, jak na razie siedzenie wśród czterech ścian bo "znowu pada" (tegoroczny lipiec był gorszy niż pazdziernik'10...) jest gorsze od pracy - normalnie można dostać pier**lca więc może ktoś mi napisze gdzie, w jakim regionie świeci słońce? Jestem już chyba tak zdeterminowany, że wsiądę w samochód, wezmę kolegę i pojedziemy, przy okazji sobie coś zwiedzimy bo w opolskiej "Krainie Deszczowców" chyba szybciej doczekam się wygranej w lotto niż słonecznego dnia :/
  ~Jack /2011-08-02 10:42

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...