Informacje
 • Do sterów! Pogoda w sam raz dla żeglarzy

  01-08-2011 20:42 Prognoza pogody dla żeglarzy na wtorek

  Wtorkowa pogoda sprzyjać będzie żeglarzom

  sxc.hu

  Słońce, wiatr i przyjemna temperatura - takie warunki czekają we wtorek na żeglarzy w całej Polsce. W końcu mazurskie i nadmorskie przystaną świecić pustkami, a na wodach zrobi się tłoczno.

  Od Międzyzdrojów po Krynicę Morską zapowiada się wyśmienita pogoda nie tylko dla plażowiczów, ale i dla

  żeglarzy. Wiał będzie wiatr z północnego wschodu. Najsilniej, 3-5 stopni w skali Beauforta, powieje w Ustce i w Jastarni. Z nieco słabiej wiejącym wiatrem będą mieli do czynienia morskie wilki na pozostałych wodach przybrzeżnych Bałtyku. Ciepło, od 21 st. C w Łebie i w Jastarni do 22 st. C w Międzyzdrojach, Ustce, Kołobrzegu, Sopocie i Krynicy Morskiej.

  Na Bałtyku słońce, lekkie wiaterek i małe fale

  Na pełnym morzu także słonecznie i ciepło, 21-22 st. C. Na środkowym i zachodnim Bałtyku powieje ze wschodu. Wiatr będzie miał tam siłę 3-5 stopni w skali Beauforta. Na wschodnich wodach, wiał będzie wiatr z północnego wschodu, 2-3 stopnie w skali Beauforta.

  W Cieśninach Duńskich żelgarz powinni spodziewać się 23 st. C, słońca i lekkiego wiatru. Powieje z południowego wschodu, 2-3 stopnie w skali Beauforta.

  Mazurskie mariny będą puste

  Żeglarze spędzający czas na Mazurach będą mieli jutro sporo powodów do zadowolenia. Wreszcie wyjrzy słońce i przestanie padać. Wiał będzie północy wiatr. Najsilniej powieje Na Śniardwach i Mamrach, 3-5 stopni w skali Beauforta. Nieco słabiej na Tałtach, 3-4. Będzie też ciepło, od 22 do 23 st. C.

  We wtorek Jeziora Solińskiego nie ominą czarne chmury. Termometry wskażą tam 20 st. C. Powieje z północy, 2-4 stopnie w skali Beauforta. Lekkiego zachmurzenia należy spodziewać się również nad Zalewem Zegrzyńskim. Będzie to najcieplejszy polski akwen śródlądowy, 24 st. C.

  Na Cykladach powieje

  Na Cykladach we wtorek powieje wiatr z północy o sile 3-6 stopni w skali Beauforta. Prawie równie silnego wiatru, ale z zachodu, spodziewać się powinni żelgarze u wybrzeży Korfu, 3-5 stopni w skali Beauforta. Będzie bardzo ciepło, od 31 st. C na Cykladach, 33 st. C w Atenach, Salonikach i na Korfu do 34 st. C na Sporadach.

  W Grecji niewielkie chmury mogą pojawić się w Rijece i w Splicie. Nad pozostałymi rejonami świecić będzie piękne słońce. Ciepło, od 29 st. C w Dubrowniku do 31 st. C w Zadarze. Wiał będzie wiatr z zachodu. Tylko w Zadarze żeglarze powinni przygotować się na wiatr w północnego wschodu. Tam powieje najmocniej, 3-5 stopni w skali Beauforta.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...