Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Szał ciał na moskiewskich ulicach

  02-07-2011 17:32 Rosyjską stolicę nawiedziły upały
  Szał ciał na moskiewskich ulicach

  Rosjanie chłodzą się w miejskiej fontannie

  Reuters TV

  W Moskwie lato już w pełni. Termometry pokazywały rano 30 st. C. Kolejne dni mają być jeszcze cieplejsze. Mieszkańcy boją się powtórzenia fali upałów z zeszłego roku, która przyniosła wiele ofiar.

  W niedzielę słupki rtęci w stolicy Rosji podskoczą aż do 35 kresek. Moskwiczanie masowo wyjechali na dacze by chociaż przez dwa dni uciec od spiekoty miasta. Dzieci i młodzież chłodzą się w parkowych fontannach.

  - W mieszkaniach jest nie do wytrzymania, zwłasza dla tych, co nie mają klimatyzacji. Ale wielu z nas ma domy poza miastem, więc czujemy się tam całkiem dobrze. W mieście jest oczywiście trudniej, ale ja dziś jadę na daczę, więc moje samopoczucie wzrasta, wiedząc, że za chwilę będę oddychała rześkim powietrzem - mówi Lydia, mieszkanka Moskwy.

  Śmiercionośny upał

  Miejscowi lgną nad rzekę i okupują fontanny w moskiewskich parkach. Boją się powtórki zeszłorocznej fali upałów, która spowodowała suszę, pożary i unoszenie się gryzącego smogu nad stolicą Rosji, zamieniając życie mieszkańców w koszmar.

  - Ja naprawdę nie chcę powtórki z rozrywki. Było nam bardzo ciężko żyć w tym smogu. Żal mi ludzi, którzy byli w Moskwie w tamtym czasie i mam nadzieję, że ten rok daruje nam podobnych przeżyć - mówi Marina.

  Zabójcze pożary

  Rosyjski Greeenpeace ostrzega, że tegoroczne letnie pożary mogą zniszczyć torfowiska niedaleko Moskwy, grożąc, że spowiją miasto w dymie i zwiększą śmiertelność w stolicy, podobnie jak w ubiegłym roku.

  Na początku sierpnia 2010 r. w Moskwie codziennie umierało 1400 osób, czyli dwa razy więcej, niż przy normalnych warunkach pogodowych.

 • Upał
  Jak będzie 25 stopni to będzie dobrze. Jak na razie bliżej do zimy niż do upałów. 3 lipca 2011 godzina 13.00 Górny Śląsk - całe (prawie całe) 11 stopni, jeszcze na plusie i nic nie zapowiada, aby w najbliższym tygodniu miało byś choć odrobinę cieplej
  ~rick /2011-07-03 15:06
 • upał
  Jakby w Polsce było 35 stopni, to byłoby wspaniale.
  ~Gregor /2011-07-02 23:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...