Wyszukiwarka absurdów odpowie na wszystko

Aktualizacja:
 
Usługa jest dostępna w różnych językachgoogle.com

Konie nie powinny jeść hydrantów w Iowa, a potwory i duchy istnieją żyjąc w nas. Takich rzeczy możemy się dowiedzieć z wyszukiwarki, wystarczy podsunąć jej odpowiednie słowo.

Najpopularniejsza wyszukiwarka na rynku jest wciąż ulepszana, by sprostać wymaganiom internautów i coraz silniejszej konkurencji. Jednym z takich rozwiązań jest usługa Google Suggest (działa już od kilku lat), która podpowiada, czego być może chcemy wyszukiwać.

Działa to prosto - wystarczy wpisać słowo, czy zapytanie (np. "czemu") i wyszukiwarka podsunie ciąg dalszy.

Absurdy to specjalność Internetu

W Internecie pojawiło się sporo fascynatów usługi. Wyszukujący przede wszystkim po angielsku (jest to dominujący język sieci), zajmują się tropieniem absurdów wyszukiwania. Powstała nawet specjalna strona www.autocompleteme.com, na której znajdują się coraz to bardziej niezwykłe wyszukiwania.

Na przykład, wpisując słowo "horses are" (konie są/koniom) jedna z podpowiedzi brzmi: "horses are forbidden to eat fire hydrants in marshalltown iowa" (koniom nie wolno jeść hydrantów w Marshalltown, Iowa). Dość zaskakująca, trzeba przyznać.

Wpisując "monsters are" (potwory są) na liście pojawia się z kolei: "monsters are real and ghosts are real too. they live inside us and sometimes they win" (potwory istnieją, duchy też, żyją w nas i czasem zwyciężają). Straszne.

Niektórych podpowiedzi nie chcielibyśmy jednak znać. Na przykład po wpisaniu "i accidentally " (czasem), pada: "i accidentally slept with my sister" (czasem spałem z moją siostrą). Przy "can i get pregnant" wyskakuje : "can i get pregnant from a dog" (czy mogę zajść w ciążę z psem). Odpowiadamy: nie.

Czemu nas ogłupia?

Nie mniej zabawy jest przy wpisywaniu polskich słów w wyszukiwarce. Wpisując "dlaczego", wyszukiwarka podpowie nam możliwe pytania, na przykład "dlaczego mężczyźni kochają zołzy" czy "dlaczego ona nie chce"...

Na koniec testowania usługi podpowiedzi w google spytaliśmy, "czemu google", licząc na dopisek "dziwnie podpowiada". Odpowiedzi brak. Ale po angielsku pojawiła się propozycja: "why google is making us stupid" (czemu google robi z nas głupków).

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: google.com