"Soczysty Żyd" i Merkel z pistoletem w kreskówce

 
Odcinek kreskówki zostanie pokazany w najbliższą niedzielęYouTube

Uczniowie postanawiają przyznać nagrodę dla najmniej zabawnego narodu na świecie. Zwycięzcami ogłaszają Niemców, którzy pokonali nawet Eskimosów. W proteście - niemieccy politycy z kanclerz Angelą Merkel na czele szturmują szkołę, uzbrojeni w pistolety. Jeden z przerażonych uczniów próbuje obłaskawić napastników i proponuje, by wzięli jego kolegę - "soczystego Żyda". M.in. takie sceny niemieccy widzowie będą mogli zobaczyć w kolejnym odcinku amerykańskiej kreskówki "South Park".

Odcinek z 15. sezonu słynącej z niepoprawności politycznej kreskówki zostanie pokazany w najbliższą niedzielę na niemieckim kanale Comedy Central i - jak ocenia dziennik "Die Welt" - może zszokować niektórych widzów w tym kraju.

Popisowy numer - zagłada ludzkości

Sposób pokazania Niemców w kontrowersyjnym serialu wynika z długiej tradycji anglosaskiej fascynacji genialnym złem, którego Niemcy są symbolem najpóźniej od 1933 r. "Die Welt"

Oprócz szturmu Merkel i innych polityków na szkołę, Niemcy będą mogli zobaczyć także jak kanclerz i jej towarzysze prezentują wynalazek swoich inżynierów, który ma skończyć raz na zawsze ze stereotypem pozbawionych humoru Niemców - robota potrafiącego opowiadać doskonałe dowcipy. Robot szybko staje się słynnym komediantem, ale na koniec przedstawia swój "popisowy numer"... zagładę ludzkości.

Dziennik "Die Welt" komentuje w piątek, że sposób pokazania Niemców w kontrowersyjnym serialu "wynika z długiej tradycji anglosaskiej fascynacji genialnym złem, którego Niemcy są symbolem najpóźniej od 1933 r.". Według gazety "Niemcy nadal dostarczają najlepszych point, które zawsze nawiązują do mrocznych rozdziałów ich historii". - Wszystkie potwory dysponują przecież z reguły wysokim intelektem, który w jakiś sposób zatracił związek z moralnością i humanitaryzmem - ocenia "Welt".

Zabawne czy niesmaczne?

Szczególnie Kanada wciąż musi służyć za temat do żartów. Nie każdy jednak chce znosić docinki. Organizacja scjentologów szpiegowała ponoć autorów kreskówki Matta Stone'a i Treya Parkera i zapobiegła nawet powtórzeniu emisji kontrowersyjnego odcinka "Der Spiegel"

Portal tygodnika "Der Spiegel" zwraca uwagę, że nie tylko Niemcy są obiektem drwin autorów wielokrotnie nagradzanej kreskówki "South Park". - Szczególnie Kanada wciąż musi służyć za temat do żartów. Nie każdy jednak chce znosić docinki. Organizacja scjentologów szpiegowała ponoć autorów kreskówki Matta Stone'a i Treya Parkera i zapobiegła nawet powtórzeniu emisji kontrowersyjnego odcinka - zauważa "Spiegel".

Dziennik "Bild" poprosił czytelników, by za pośrednictwem jego strony internetowej głosowali, czy uważają odcinek "South Park" o Niemcach za zabawny czy raczej za niesmaczny.

W piątek 82 proc. internautów oceniło, że żartowanie z Niemców w komedii jest w porządku.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: YouTube