TVN24 | Świat

Niemcy. Mężczyzna wziął zakładników w autokarze, został zatrzymany

TVN24 | Świat

Autor:
mjz//now
Źródło:
Reuters
Uzbrojony osobnik, który wziął zakładników w autokarze
Google EarthUzbrojony osobnik, który wziął zakładników w autokarze

Osobnik, który wziął zakładników w autokarze na autostradzie A9 między Hilpoltstein a Greding w południowych Niemczech, został zatrzymany - przekazała niemiecka policja. Wcześniej służby podawały, że mężczyzna jest uzbrojony, policja informowała o "sytuacji zagrożenia".

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W autokarze miało dojść do sprzeczki. Mówiono o podejrzanym uzbrojonym pasażerze, który był w pojeździe z trzema kierowcami. Wszyscy pozostali pasażerowie zdążyli w międzyczasie opuścić pojazd.

O godzinie 21.30 specjalnej grupie zadaniowej udało się zatrzymać sprawcę wewnątrz autokaru. Jak powiedział szef centrum operacyjnego, "odbyło się to bez żadnych problemów". Wszystkie trzy osoby, które były w autobusie, mogły wyjść wcześniej. Szczegóły dotyczące aresztowanego mężczyzny nie są jeszcze znane.

Zamknięta autostrada, autokar na środku drogi

"Do tej pory nie znaleziono żadnej broni. Autokar jest nadal przeszukiwany" - podała późnym wieczorem we wtorek policja na Twitterze. Jak podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", policyjny zespół negocjacyjny próbował wcześniej wyjaśnić sytuację.

Początkowo nie było wiadomo, ilu pasażerów znajdowało się w pojeździe. Autokar był zaparkowany między dwoma skrzyżowaniami, pomiędzy miejscowościami Hilpoltstein i Greding, na środku autostrady, która została zamknięta. Wstrzymano również kursowanie pociągów na pobliskiej linii Monachium-Norymberga.

Według informacji gazety "Bild" autokar jechał do Serbii.

Autor:mjz//now

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock