Premium

Czarnek sypie pieniędzmi, jakby jutra miało nie być

Zdjęcie: Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

W Międzypokoleniowych Centrach Edukacyjnych "nie chodzi o budowanie w sensie materialnym". To o co? Pokażą to organizacje pozarządowe związane z politykami PiS, Kościołem, a do tego harcerze i koła gospodyń wiejskich - nagrodzone przez ministra Przemysława Czarnka. Komu rozdał 20 milionów złotych? Sprawdziliśmy.

Znów to zrobił.

Minister edukacji Przemysław Czarnek powołał swój fundusz, wybrał zespół bliskich sobie ideowo ekspertów i na jego zlecenie ci rozdzielili pieniądze pomiędzy organizacje pozarządowe, instytucje i firmy.

"Znów". Bo kilka tygodni temu w podobny sposób zostało podzielone 10 milionów złotych z "Programu Wsparcia Edukacji", który szeroko opisaliśmy w tvn24.pl.

EUROPOSEŁ PIS, BYŁY POSEŁ PIS, BYŁY SENATOR PIS, CÓRKA CZŁONKA PIS. ICH FUNDACJE DOSTAŁY PIENIĄDZE OD MEiN >>>

Tym razem do podziału było 20 milionów złotych na Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne. O tym, kto dostanie środki, decydowali m.in. pracownicy Telewizji Trwam i osoby związane z Instytutem Pamięci Narodowej.

Kogo nagrodzili? Na liczącej 181 pozycji liście znaleźliśmy organizacje związane m.in. z byłą posłanką PiS, lokalnymi działaczami partii, a także samym ministrem Przemysławem Czarnkiem. Jakie i na co kwoty otrzymali?

To nie będą budynki

Czym właściwie mają być Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne? To zupełnie nowa i dość enigmatyczna inicjatywa ministra Czarnka.

Czytaj dalej po zalogowaniu

premium

Uzyskaj dostęp do treści premium za darmo i bez reklam