TVN24 | Nasze 20-lecie

Od Pomorza, przez Łódź, po Wrocław i Kraków. Tak pracują ośrodki regionalne TVN24

TVN24 | Nasze 20-lecie

Źródło:
TVN24
TVN24 od kuchniTVN24
wideo 2/29
TVN24TVN24 od kuchni

TVN24 to nie tylko studio w Warszawie, ale również nasze ośrodki w całym kraju. A w nich reporterzy, operatorzy i całe ekipy gotowe do działania o każdej porze dnia i nocy. - Wysyłanie materiałów jest jak wyścig z czasem - przyznają. Z okazji 20. urodzin TVN24 redakcje regionalne przygotowały krótkie nagrania, w których pokazują, jak wygląda ich praca.

Zobacz serwis specjalny: Nasze 20-lecie

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kraków

"O czymś to świadczy, żeby pracować 15 lat w jednym miejscu". Tak wygląda codzienność ośrodka w KrakowieTVN24

Wrocław

Wrocław. "Chcemy się przenieść, bo stoimy w mrowisku" tvn24

Katowice

"Przez 20 lat relacjonowaliśmy różne tematy, bez względu na ich ciężar, zawsze jak najlepiej potrafiliśmy". Tak pracuje ośrodek w KatowicachTVN24

Szczecin

20 lat TVN24. Ośrodek szczeciński o swojej pracyTVN24

Białystok

Białystok. "Wysyłanie materiałów jest jak wyścig z czasem"

Łódź

Łódź: to nie jest praca powtarzalna tvn24

Poznań

"Dla nas każdy poranek to początek wyścigu o nowe newsy". Zobaczcie, jak pracuje ośrodek TVN24 w PoznaniuTVN24

Pomorze

Pomorski ośrodek TVN24 tvn24

Pasja, ciekawość, empatia

- Jesteśmy jedną wielką rodziną i to na pewno jest duży atut - podkreśla Małgorzata Sadowska, producentka, szefowa sekcji ośrodków regionalnych TVN24.

Szefowa Sekcji Ośrodków Regionalnych: jesteśmy wielką rodzinąTVN24

A jak wygląda codzienność regionalnych redakcji? - Od momentu pojawienia się informacji zaczyna się ciężka praca całego zespołu: dokumentalistów, którzy sprawdzają te informacje, żebyśmy jak najszybciej mogli podać na antenie rzetelne newsy, producentów, którzy są wielkimi logistykami, reporterów i operatorów - wylicza Sadowska. Jak jednak podkreśla, "ważną część w łańcuchu informacji odgrywają również nasi widzowie". - Od lat mamy platformę Kontakt24 i bardzo często pierwsze sygnały, które potem sprawdzamy przez dokumentalistów, reporterów, producentów są od naszych widzów. Tak jest w przypadku gwałtownych wydarzeń typu powodzie, wichury, trąby powietrzne - wyjaśnia.

- Dzisiaj składałam życzenia moim zespołom w całym kraju i chciałabym jeszcze raz podkreślić, że gdyby nie ich pasja, ciekawość świata, wrażliwość i duża empatia, to myślę, że praca w tym zawodzie nie miałaby sensu. Są mocno wyczuleni na to, co się dzieje dookoła nich. Muszą mieć oczy wokół głowy, nie tylko na newsy ważne polityczne. Praca dziennikarza lokalnego to jest mocne skupienie się na człowieku, na tym, jak duża polityka przekłada się na ludzkie życie. Oni to widzą, przepuszczają przez siebie i efekt tego widać u nas na antenie - zaznacza Sadowska.

Redakcje regionalne świętują urodziny TVN24

Gdańska redakcja świętuje 20-lecie TVN24TVN24
wideo 2/6

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24