Milion dolarów dziennie. To najlepiej zarabiająca gwiazda muzyki

Ze świata

Hochgeladen von Tm / Wikipedia (CC BY 2.0)Młoda piosenkarka zarabia krocie

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku piosenkarka Taylor Swift zarobi 365 mln dol. Stanie się tym samym najlepiej zarbiającą gwiazdą świata.

Serwis MSN podaje, że 25-latce w 2015 roku do tej pory udało się zarobić średnio milion dolarów dziennie. Jej album o tytule „1989” przekroczył sprzedaż 5 milionów krążków, a tylko w tym roku zagrała ponad 85 koncertów - przy czym bilety na większość z nich zostały całkowicie wyprzedane. Swift jest zaangażowana intensywnie w działania reklamowe m.in. z marką Diet Coke. Wszystko to czyni ją najlepiej zarabiającym muzykiem na świecie. Od stycznia na jej konto wpłynęło już 317,8 mln dol.

Analitycy są zdania, że Swift pozostanie na tej ścieżce, kończąc rok z sumą ok. 365 mln dol. Dla porównania, trzech najlepiej zarabiających artystów hip-hopowych - Diddy, Jay-Z oraz Drake - łącznie osiągnęli zaledwie połowę tej sumy (155, 5 mln dol.). W zeszłym roku, w czerwcu magazyn „Forbes” nazwał Swift oraz jej partnera Calvina Harrisa, najlepiej zarabiającą parą na świecie. Wyprzedzili Jaya-Z i Beyonce o ok. 30 mln dol. Liczby te jednak nie obejmowały wówczas wyniku z roku 2015, które zagwarantowałyby parze zwycięstwo absolutne w tym zestawieniu.

Autor: ag//bgr / Źródło: Business Insider, TVN24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Hochgeladen von Tm / Wikipedia (CC BY 2.0)