TVN24 Biznes | Ze świata

Abramowicz widziany na lotnisku w Tel Awiwie. Samolot z nim miał odlecieć do Stambułu

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
Reuters, PAP

Objęty sankcjami rosyjski oligarcha Roman Abramowicz był widziany na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. Chwilę później związany z jego osobą odrzutowiec wyleciał do Stambułu - przekazała Agencja Reutera.

Zdjęcie widziane przez Reutersa przedstawia właściciela Chelsea siedzącego w poczekalni dla VIP-ów z maską opuszczoną na brodę. Agencja nie była w stanie zweryfikować, czy Abramowicz wszedł na pokład samolotu.

Posiadający również izraelskie oraz portugalskie obywatelstwo Abramowicz jest jednym z najbardziej znanych rosyjskich oligarchów pochodzenia żydowskiego, blisko związanych z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Abramowicz zaprzeczył, jakoby miał bliskie związki z Putinem - podał Reuters.

Samolot i jacht Abramowicza zmierzały do Stambułu

Według danych serwisu Marine Traffic jacht Abramowicza - My Solaris - kierował się do Stambułu. Z kolei odrzutowiec, który wyleciał z Tel Awiwu, miał wcześniej wylądować w Stambule - poinformowała Agencja Reutera.

Osoba mająca wiedzę w tej sprawie przekazała Reuterowi, że samolot używany przez Abramowicza przyleciał na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie późno w niedzielę z Moskwy. Witryna śledząca loty Flightradar24 podała, że samolot, który ma numer ogona LX-RAY i jest dużym biznesowym odrzutowcem Gulfstream, wylądował w Stambule po opuszczeniu Izraela.

Z powodu izraelskich ograniczeń nałożonych na prywatne odrzutowce od czasu inwazji, samolot nie mógł być na ziemi dłużej niż 24 godziny - wyjaśnił Reuters.

Sankcje nałożone na Romana Abramowicza

Wielka Brytania zamroziła aktywa należące do Romana Abramowicza i nałożyła na niego zakaz podróżowania z powodu jego powiązań z Władimirem Putinem.

Przedstawiciel SS&C Globe Op poinformował w wiadomości do jednej z firm hedgingowych, że konta przypisane Abramowiczowi są zablokowane - podał dziennik "Wall Street Journal", powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Jacht Romana Abramowicza

Agencja Reutera przekazała, że w sobotę rano na wody terytorialne Czarnogóry wpłynął luksusowy jacht, którego właścicielem jest rosyjski biznesmen Roman Abramowicz. My Solaris, bo tak nazywa się jednostka, jest jednym z wielu jachtów należących do właściciela klubu piłkarskiego Chelsea. Jednostka o długości 140 metrów była zacumowana w Tivat.

Jak podała Agencja Reutera, jacht przypłynął do Czarnogóry z Barcelony. Stolicę Katalonii opuścił we wtorek. Wielka Brytania w czwartek nałożyła sankcje na Abramowicza, zamrażając jego aktywa.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: eurosport

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości