TVN24 Biznes | Ze świata

Abramowicz z "zamrożonymi aktywami"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb
Źródło:
Reuters

Niektóre amerykańskie fundusze hedgingowe otrzymały polecenie zamrożenia aktywów należących do rosyjskiego biznesmena Romana Abramowicza po tym, jak Wielka Brytania nałożyła na niego sankcje - podała gazeta "Wall Street Journal".

Wielka Brytania zamroziła aktywa należące do Romana Abramowicza i nałożyła na niego zakaz podróżowania z powodu jego powiązań z Władimirem Putinem.

Przedstawiciel SS&C Globe Op poinformował w wiadomości do jednej z firm hedgingowych, że konta przypisane Abramowiczowi są zablokowane - podał w piątek dziennik "Wall Street Journal", powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. SS&C nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

Według dziennika podobne wiadomości miały otrzymać również inne fundusze.

Agencja Reutera przypomniała, że również Kanada nałożyła w piątek sankcje na pięciu Rosjan, w tym Romana Abramowicza.

Jacht Romana Abramowicza

Agencja Reutera przekazała, że w sobotę rano na wody terytorialne Czarnogóry wpłynął luksusowy jacht, którego właścicielem jest rosyjski biznesmen Roman Abramowicz. Solaris, bo tak nazywa się jednostka, jest jednym z wielu jachtów należących do właściciela londyńskiego klubu piłkarskiego Chelsea. Jednostka o długości 140 metrów jest zacumowana w Tivat.

Jak podała agencja Reutera, jacht przypłynął do Czarnogóry z Barcelony. Stolicę Katalonii opuścił we wtorek. Wielka Brytania w czwartek nałożyła sankcje na Abramowicza, zamrażając jego aktywa.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości